Wpis z mikrobloga

@nutka-instrumentalnews: Konserwowanie mięsa w wysokiej temperaturze prowadzi raczej do jego wysuszenia.
Zauważ, że takie włoskie Prosciutto, hiszpańskie Serrano, wcale nie polegają na utrzymywaniu mięsa w wysokich temperaturach, ale na dojrzewaniu mięsa w specyficznych suchych środowiskach lub wręcz mikroklimatach, czemu polska pogoda nieszczególnie sprzyja.
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: fakt to druga przeszkoda, bo za wysoka temperatura też nie sprzyja jak w owej frytkownicy beztłudzowej są całe sterowniki itd, wiele godzin to raczej to nie wytrzyma..na ogniu jak z kominka xd

na pewno są jakieś sposoby.. kwestia naczynia i wyczajenia temperatury..

Próbowałem na jabłkach w rożnych naczyniach to albo się właśnie zagotują we własnej wodzie, suszenie to raczej POD lub NAD kominkiem ale to własnie x dni.. nie wychodzi
@wiesniakzdziuryzabitejdeskami: próbowałeś to jeść.. daje radę po jakimś tygodniu..

masz to samo przy kominku, mam na szczęście uchylane drzwiczki nad paleniskiem i pod..

mam też parę naczyń rzymskich do ognia ale do trudno wyczaić.. np. po zgaśnięciu komory spalania wyłożonej szamotem do rana by lepiej to dawało..

tą metodą

** ale myślę że na pewno ludzie opracowali chociażby coś jak "smażenie" na rozgrzanych kamieniach, szamotach kominka można dać w jakiejś nierdzewce
nutka-instrumentalnews - @wiesniakzdziuryzabitejdeskami: próbowałeś to jeść.. daje ra...

źródło: DSC_2439

Pobierz
piszą że trochę lepiej przyrządzone mają takie róznice w smaku:

Potrawy smażone na powietrzu mają niższą zawartość tłuszczu niż potrawy smażone w głębokim tłuszczu, co jest jednym z dobrych powodów, aby spróbować z takim przepisem. Ale to, że pozwala zaoszczędzić trochę tłuszczu i kalorii, nie oznacza, że ​​jest lekki w smaku. Te kawałki boczku wieprzowego nadal okazują się chrupiące i pyszne, rozpływające się w ustach. Wyzywam cię, żebyś zjadł tylko jednego!

Brzuch
nutka-instrumentalnews - piszą że trochę lepiej przyrządzone mają takie róznice w sma...

źródło: pork-belly-3-958x1024

Pobierz