Wpis z mikrobloga

  • 4
Śledź majtas dobrej jakości, może być z zalewy, ja lubię z oleju. W każdym razie one są dość słone, tak że średnio jadalne nawet jak się postaramy zrobić super sos.
Moim sprawdzonym sposobem na to jest porządne umycie śledzia pod bieżącą wodą i zamoczenie w posłodzonym mleku tłustym na 12, 24 godziny. Po tym czasie należy je odcedzić. Teraz mamy śledzia z mleka z którym można zrobić wszystko i będzie dobry.
arinkao - Śledź majtas dobrej jakości, może być z zalewy, ja lubię z oleju. W każdym ...

źródło: 20231223_191528

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
Sos składa się z majonezu oraz kwaśniej śmietany w skali 2:1 dla majonezu. Ciężko o taką śmietanę w naszych marketach, dobra jest w netto, ukwaszona 12%, przynajmniej niesłodka.


Do majonezu wrzucam jednego grubego śledzia, solę, daję dużą łyżkę cukru, sporo pieprzu, łyżkę musztardy sarepskiej - wszystko blenduje na jedną masę.

Następnie do sosu dodaję śledzie, skrojona cebulę białą oraz pokrojone 3 średnie jabłka. Całość musi się odpocząć w lodówce, na drugi dzień
arinkao - Sos składa się z majonezu oraz kwaśniej śmietany w skali 2:1 dla majonezu. ...

źródło: 20231223_192049

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@RaV_Oyabun: Śledzie są wieksze, jabłka wilgotnieją i nie są chrupiącym owocem jaki znasz w tej sałatce.
@xeacaex Prosze bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Goronco Jak nie ma blendera to nic, możesz drobno pokroić śledzia a potem rozwalić go widelcem. Reszte zrobisz łyżką.
  • Odpowiedz
  • 0
@xeacaex: O to super, dobre bardzo, co nie? Niespotykane w sumie połączenie, dla mnie nieoczywiste, w sklepie bym nigdy z jabłkami nie kupiła ale jak je zrobiłam raz tak robię co roku i na razie innych nie chce.
  • Odpowiedz
@arinkao: Bardzo! Następnym razem dam więcej jabłek, to połączenie słodkiego wyszło właśnie super; dużo lepsze niż zwykłe śledzie w śmietanie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@xeacaex: No ja dałam trzy, można też spróbować pół jabłka zetrzeć na grubej tarce i dodać do sosu, mysle że podkręci smak. Mam jeszcze te śledzie, robie dużo ;)
  • Odpowiedz