Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem nowego iphone i mam pewne wątpliwości dotyczące modeli 15 pro i pro max. Wiem że w 15 pro jest 3x a w 15 pro 5x ale zastanawiam się, czy ta różnica jest naprawdę odczuwalna w praktyce.
Amatorsko robię zdjęcia, posiadam lustrzankę, ale z telefonu jakość zdjęć ma dla mnie również duże znaczenie.
Moje pytanie brzmi: Czy warto dopłacać do pro max ze względu na tą różnicę? #apple #fotografia #iphone
  • 4
@alWdIjJpz18nHw: Mam wprawdzie tylko 14 Pro, ale skusiłbym się na te 5x. Sam wszystko fotografuję w RAW i w związku z tym, że główna matryca ma 48 Mpix a 3x tylko 12 Mpix, to crop z tej głównej jest niemal nieodróżnialny od obiektywu 3x (jak jest dobre światło to w 3x jest trochę bardziej szczegółowo, jak słabe to crop z głównego jest lepszy). 5x to sporo więcej.
@poruczniksasznix: zależy na jakim zoomie będziesz robił zdjęcia, zakres 2-3x jest lepszy w małym, dopiero powyżej 3x Max rozwija skrzydła, byłem napalony na Maxa, ale jak obejrzałem info że 3x lepsze w małym to po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że jednak 3x (np portret) więcej użyję niż od wielkiego dzwonu zoom 5x i wziąłem małego