Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagów #elektronika #elektryka #choinka

Co roku to samo.
Kurtyna świetlna przestała świecić, a raczej jej część. Mam podobną do tej kurtynę: https://ibaby.pl/product-pol-102840-KURTYNA-SWIETLNA-LED-BIALE-Lampki-GWIAZDKI-Choinkowe-Girlanda-Na-Okno-PILOT.html

Nie działają te diody zaznaczone na czerwono. Zasilacz mam na bank sprawny bo mam dwie identyczne sztuki i jak podmieniam no to łatwo zdiagnozować że to wina kurtyny a nie zasilacza.

Uprzedzając śmieszki, zasilacz ma przycisk do sterowania (jeden) i tak, jest ustawiony dobrze, tym bardziej że jak podmieniam zasilacz w który ten przycisk jest wbudowany no to działa ok.

Mam lutownicę, multimetr i inne bzdety ale ja nie wiem czego szukać nawet :/
ozzi91 - Mireczki z tagów #elektronika #elektryka #choinka

Co roku to samo.
Kurtyna ...

źródło: wykop

Pobierz
  • 6
a raczej jej część.


@ozzi91: przerwany przewód, szukaj przy pierwszej nieświecącej diodzie (albo ostatniej świecącej ale w układzie z tymi nieświecącymi, tu zdaje się są łączone tak, że współgrają co drugie).
te "nieświecące" mrugają ale tak praktycznie niewidocznie


@ozzi91: jak pisałem, przerwany przewód, szukaj na granicy między ostatnim świecącym danej sekcji (czyli u Ciebie przedostatnim świecącym tak w ogóle), a pierwszym nieświecącym. W gównolampkach są gównoprzewody z gównodrucikami z miedziowanego żelaza, często się łamią, zwykle bezpośrednio przy oprawkach ledów. Jeśli lampki kiedykolwiek wisiały na zewnątrz, mogły też skorodować pod osłonką przy ledzie.
Jeśli mogę coś doradzić - idź do sklepu, jutro jeszcze