Wpis z mikrobloga

#tvpis Z racji że Święta tuż tuż, a jedyna "wolna telewizja" została zlikwidowana mam pomysł aby stworzyć listę argumentów, która pomoże wytłumaczyć naszym najbliższym dlaczego TVP to była telewizja propagandowa i pomoże wykazać dlaczego to co się tam znajdowało mieści się w definicji "szczujnia"

1. Grillowanie Donalda Tuska przez 8lat, zarzucanie mu wszelkiego zła i winy za wszystkie najgorsze rzeczy spotykające Polskę, oczywiście w pierwszej kadencji ciąganie go po komisjach, gdyby faktycznie miał coś za.uszami dlaczego go nie posadzili ? Tusk był im potrzebny tak jak każdej dyktaturze potrzebny jest wyimaginowany wróg, żeby konsolidować nienawiść na podatnym gruncie

2. Czerwone twarze polityków, sztucznie przesterowane tj Tusk Hołownia

3. Przedstawianie Tuska na tle rogów, pokazywanie kilkukrotnie jak ściska pięści (prawdopodobnie mu się pociły, lub z nerwów)

4. Serial Kasta - PiSowi nie udało się przejąć sądów, w związku z czym wykorzystal ten serial do pokazywania ich w negatywnym świetle

5. 22 czerwca 2016 roku stworzyli niekonstytucyjną Radę Mediów Narodowych, która odbierała możliwość KRRiT(organ konstytucyjny )powoływania organów zarządczych TVP, PAP, Polskiego Radia. Do RMN 3 członków na 5 powolywał Sejm, w której większość oczywiście miał PiS

Zapraszam do współpracy przy tworzeniu listy, sam przestałem to oglądać w pewnym momencie bo się nie dało #polityka
  • 37
  • Odpowiedz
  • 27
@PokemonowyRambo: ok. 7. Wyrywanie zdań z kontekstu, które całkowicie zmieniają wydźwięk wypowiedzi.

Przykład. "Polskość to nienormalność "

Reszta cytatu : "Więc staję się nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowiek, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę; Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają się i umierają, my walczymy, powstajemy i giniemy."
  • Odpowiedz
@mikkele92: Nie mam screenów, ale pamiętam jak wykopki znalazły, że do pytań zadawanych na ulicy "przypadkowemu przechodniowi" użyty był parokrotnie ten sam podstawiony gość. W ogóle używali tych samych statystów ukazując sztucznie tworzony tłum. "Eksperci" którzy się wypowiadali ma różne tematy też byli podstawiani czasami, jeden "ekspert" raz był przedstawiany jako ekspert od X a kiedy indziej od Z itd.
  • Odpowiedz
wytłumaczyć naszym najbliższym dlaczego TVP to była telewizja propagandowa


Jeśli komukolwiek trzeba w tej kwestii cokolwiek tłumaczyć, to znaczy, że jest bezmózgim prymitywem i podawanie jakichkolwiek argumentów jest jedynie stratą własnego czasu.

Równie dobrze można tłumaczyć psu. I tak nie zrozumie.

Takim lepiej po prostu przytakiwać. A im większe kocopoły #!$%@?ą, tym przytakiwać gorliwiej. A nuż się zorientuje, że masz go za debila xD A jeśli nie, to przynajmniej będzie szczęśliwy i
  • Odpowiedz
@mikkele92: wystarczy zadać pytanie czy wiedzą że za pisu:
- była największa inflacja od ponad 20 lat
- największa umieralność od 2 wojny światowej,
- najmniejsza liczba urodzeń od czasów 2 wś, pomimo rozdawnictwa 500+,
Jeżeli odpowiedzą że nie wiedzieli to się spytać o czym informował w takim razie pisowska tvpis przez 8 lat, o tym że cały świat na zazdrości tylko czego?
  • Odpowiedz
@mikkele92 dorzuciłbym jeszcze te hipokrytycznego filmy i seriale pseudo dokumentalne nafaszerowane nienawiścią i propagandą, głównie te z 2023 m.in. reset, jak oni kłamią, nasz człowiek w warszawie
  • Odpowiedz
  • 14
@mikkele92 #!$%@? osiągnięcie i tylko pokłócicie się na święta.
Jak ktoś 8 lat oglądał TVP to ma tak mózg przeżarty propaganda, że racjonalne argumenty do niego nie trafia, nie otworzycie mu oczy w 15 minut
  • Odpowiedz