Wpis z mikrobloga

No dobra, a tak na spokojnie. Jaki interes w dosypaniu do beki i jej kontynuacji ma aktualna władza? 0% nigdy nie było realne że to zrobią, pewnie wiedzieli ze 2% podniesie ceny więc po prostu powiedzą ze nie mogą tego zrobić bo budżet i ceny i podaż. Ale zastanówmy się nad samym dosypaniem do beki.

Kapitał polityczny? - meh, będą mamić kredytem 0% ale to kiedyś, 2% wezmą uargumentują to a do ludzi dotrze że tak po prostu jest i tyle.
1 mld zł to sporo zwłaszcza gdy rozpoczynasz jako nowy rząd i potrzebujesz przeprowadzić kilka ruchów. I nie chodzi o to że w skali PKB to mało, tylko że w skali spinania budżetu jako nowy rząd każdy miliard jest na wagę złota. Tak więc ja niestety widzę to tak, że dosypania nie będzie. Kredytu 0% też nie będzie. Z deweloperami będzie raczej najbliższe 2-3 lata krótka piłka. Nie chce być uznany z mickpl to tylko moje luźne przemyślenia że mimo wszystko nie ma do końca sensu ładować miliarda tutaj, ten miliard im się bardziej przyda w innym miejscu a budżet nie jest aż tak z gumy żeby mogli to olać. Nie mówiąc o tym że jeśli podchodzić do tego w sposób "machloski", to niedosypanie odblokuje sporo rezerwacji i będą mogli sami mieć ciepły towar pod przyszłe zakupy swoich. W to wątpię ale zwolnienie rezerwacji i tak jest korzystne, wyrzut mieszkań zmusi deweloperów do skulenia ogona i przyjęcia nowej władzy jako silnej. W takiej sytuacji firmy "swoich" mogą wejść na rynek i przejąć jego część (to nie oznacza spadku cen) natomiast wzmacnia teorie że będzie krótko z tymi co już mają sporo betonu niesprzedanego żeby ich trochę docisnąć.

#nieruchomosci
  • 9
. Jaki interes w dosypaniu do beki i jej kontynuacji ma aktualna władza?


@Liarek123:

1. Argument, że nie zabrali socjalu, wbrew zapowiedziom pis
2. Argument, że "pomagają młodym bardziej, niż pis" (wyścig na socjal)
3. Osobiste korzyści (wzrost cen kwadratów, w których politycy mają w większości ulokowany majątek)
Argument, że nie zabrali socjalu, wbrew zapowiedziom pis


@Yuri_Yslin:

Bez znaczenia, to nie socjal z którego typowo korzystają pisowcy.

Argument, że "pomagają młodym bardziej, niż pis" (wyścig na socjal)


Fajnopolaków bardzo szybko przekonają że to słuszna decyzja.

Osobiste korzyści (wzrost cen kwadratów, w których politycy mają w większości ulokowany majątek)


Blokujac beke i tak nie spadnie im majątek, za to pozwoli łatwo go zwiększyć.
@Liarek123: Tusk zatwierdził właśnie budżet na kancelarie o 500mln większy niż rok temu miał Morawiecki więc się grubo mylisz kolejne miliardy przewala na elektrowni, budżet kancelarii Tuska to 2 mld zł czyli tyle ile będą kosztować wszystkie dopłaty do kredytu 2% przez najbliższe 2 lata xD
@Liarek123
Zróbcie ankietę ( ͡º ͜ʖ͡º)

Beka w obecnej formie jest szkodliwa bo
- nie po to podnoszone były stopy żeby sztucznie zwiększać ludziom zdolność kredytową i zwiększać ilość sztucznego pieniądza na rynku
- zabijanie ambicji - po co mam coś robić jak państwo da
- sztuczne podbijanie cen dla osób którzy nie łapią się w kryteria
- sztuczne podbijanie cen osobom dopiero wchodzącym na rynek pracy
Tak więc ja niestety widzę to tak, że dosypania nie będzie. Kredytu 0% też nie będzie. Z deweloperami będzie raczej najbliższe 2-3 lata krótka piłka.


@Liarek123: xD

Jaki interes w dosypaniu do beki i jej kontynuacji ma aktualna władza?


no jakiś tam ma
Pobierz wypopekX - >Tak więc ja niestety widzę to tak, że dosypania nie będzie. Kredytu 0% te...
źródło: posłowie