Wpis z mikrobloga

#sejm #tvpis #tvp
Hej czy w końcu ten argument, że zmiany w TVP po tylko tamtym głosowaniu nie mają poparcia prawnego to prawda czy nie?
Szykuje się na awanturę na święta i chcę mieć jakieś ogarniete argumenty xD
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@szczszz ehh nie znasz mojej rodziny ;_;
@Misoby czyli ogólnie zrobiono bajzel tylko i wyłącznie po to by TVP trafiło do spółki skarbu państwa czyli pod aktualny rząd i tym sposobem ominięto prawo.
Martwi mnie to, że tk wydało osad który zaprzecza by to było zgodne z konstytucją.
Wnioskuję z tego, że TVP zostało przejęte bezprawnie.
Ustawa nie zgodna z prawem, spowodowała lukę przez którą PO zadzialalo.
Tak to rozumiem, jeżeli jestem
  • Odpowiedz
@Kawaleriapl: Generalnie to sytuacja w której jeden rabin powie tak, inny powie nie. Jak w dowcipie o sędziach "Jak sprawa trafi do sądu, różnie może być"
Wykorzystali orzeczenie TK z 2016 roku, ale ono nie dotyczyło stricte RMN, a poprzedniej ustawy, która dawała kompetencje Ministrowi Skarbu z pominięciem KRRiT.
W międzyczasie przed wyrokiem wprowadzono nową ustawę ustalającą RMN.
Orzeczenie TK było takie, że zabranie kompetencji powoływania rad nadzorczych KRRiT i przekazanie
  • Odpowiedz
J.w. TK w swoim wyroku odnosił się do ustawy o KRRiT, gdzie uznał pominięcie KRRiT w wyborze władz mediów publicznych za niekonstytucyjne. Problemem jest to, że KRRiT nie przyznano od tego czasu tego prawa, a do tego została uchwalona ustawa o RMN, którą na ten moment należy uznawać za zgodną z konstytucją (brak wyroku TK stwierdzającego nieważność).

To co zrobiono obecnie jest całkowicie wbrew prawu - zignorowano ustawę o RMN twierdząc, że
  • Odpowiedz