Wpis z mikrobloga

@Poopiesh: Ale czemu w sumie nie? Wywalono i bojkotowano te covidowe wybory głównie z powodu dramatycznych sondaży orła jakim była kandydatura Pani Małgorzaty.

Można być przeciw pisowi, ale nie trzeba być aż tak ślepy na pewne konotacje w tym cyrku ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 2
@niewiempoco: Pan Joński wyjaśnił juz podczas komisji, że równie dobrze można by było zgłosić Dude, Bosaka czy kogoś z 460 posłów poprzedniej kadencji. Komisja dotyczy członków rady ministrów za rządu pisu.
  • Odpowiedz
@Poopiesh: Tak, ja wiem i rozumiem jaka jest retoryka działania tej komisji. Bada przygotowanie i poprawność przygotowania wyborów jak i uzasadnienia poniesionych kosztów (to drugie to pewnie wynikowa).

Jednak uważam że pomijanie kwestii tego czy i dlaczego zostały porzucone (generując te puste koszty) są pięta achillesową ówczesnej opozycji i dlatego tak tego bronią przed wyjęciem na wokandę. To PO ówcześnie je wykoleiła aby ratować wizerunek ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@jankes83: ciągla krytyka PISu, za rządów i teraz, wspieranie wielu komisji w sprawie afer dotyczących PIS-u (np. Pegasus) nie pasuje do tego. Może można wspierać dobre pomysły czy to PO czy PIS, w komisjach chodzi przynajmniej teoretycznie o wyjaśnienie prawdy a nie tylko zemście na PIS. Podobnie w przypadku kwoty wolnej od podatków Konfederacja też zapowiedziała wsparcie KO. W ogóle ta partia ma śmieszną sytuacje bo wczoraj wszedłem z ciekawości
  • Odpowiedz
@niewiempoco: tak większość ludzi nie myśli, ludzie w dużej mierze głosując na daną partię zachowują się jakby zapisali się do gangu. Popytaj ludzi głosujących na KO ile dobrych ustaw wprowadził PIS abo próbował, albo spytaj głosujących na PIS ile dobrych pomysłów ma KO. Ludzie chcą świata czarno-białego. Więc jak ktoś widzi krytykę np. KO to uznaje że jest się po drugiej stronie barykady a że aktualnie tworzy się duopol to
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: Co to oznacza? jest to jednoznaczna implikacja tego że Konfederacja ma całkowicie odmienny program i poglądy jak prezentowała w ostatniej kadencji?

Wiemy przecież że zwyczajem jest że każda partia ma swojego wicerszałka, gdyby PIS zgłosił kogoś mniej kontrowersyjnego to nawet KO i Hołownia zapowiadały poparcie kandydata PIS-u. O czym to świadczy że KO jest przybudowką PIS? Oczywiście nie.

Rozumiem że ludzie głosują na różne partie i mają różne poglądy ale oceniajmy naszych rządzących merytorycznie bez względu na to czy na nich głosowaliśmy czy
  • Odpowiedz
@Microbiusz: możliwe że źle zrozumiałeś moje słowa. Nawiązywałem do Twoich słów o tym, że na Twitterze przeczytałeś o dziwnych komentarzach wyborców konfederacji, także od siebie dorzuciłem inny dowód anegdotyczny na to, że nie ważne co Konfederaci robią najbardziej niezadowolony jest jego własny elektorat.
Nie potrafię zrozumieć jak według nich miałaby wyglądać ta oczekiwana zmiana, skoro krytykują każdy ruch jako "nie to co obiecywali". Chociażby sytuacja z Bosakiem, zamiast cieszyć się
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: Masz rację to ja źle zrozumiałem, widać już sam się nastawiłem że jak ktoś pisze to raczej w celu polemiki. A z tym co piszesz w pełni się zgadzam.
Choć nie jestem jakoś zakochany w konfederacji to uważam że naprawdę aktualnie na tle innych są bardzo merytoryczni, w dodatku na koncie nie mają złamanych obietnic, złych ustaw czy wielu lat złych rządów. Jednak wylewa się na nich strasznie dużo
  • Odpowiedz
@Microbiusz: osobiście powtórzę Tobie to co powiedziałem mojemu znajomemu, który ich popiera - ta kadencja to ich wielka szansa.

Zaczynali jako "dziwni ludzie od Korwina", ale jak się dostali to zaczęli się kreować na realną opcję polityczną. Wystarczy teraz, że pozbędą się najbardziej kontrowersyjnych jednostek, które bardziej przeszkadzają niż pomagają. Korwin się nie dostał i mogli go odsunąć, Braun praktycznie usunął się sam akcją z gaśnicą (założę się, że po
  • Odpowiedz
@MechanicznyTurek: No mamy bardzo podobne spojrzenie, też podobnie oceniam sytuacje z Braunem i Korwinem, do tej pory Bosak i Mentzen są mocno merytoryczni, nie muszę się z nimi zawsze zgadzać ale słyszę powiew merytoryki i logiki. A co najważniejsze nie starają się kupować głosów socjalem.

Ja żałuje że nie zdobyli kilka procent więcej, bo niestety nie mają zaplecza w samorządach i co widać wpisują na listy "dziwnych" ludzi. Gdyby zdobyli
  • Odpowiedz