Wpis z mikrobloga

Wiedzieliście, że średnie wynagrodzenie nauczyciela dyplomowanego w przyszłym roku będzie wynosić 9523,88 zł (wzrost o 30,00 proc. o 2 197,88 zł)?

Połowa moich byłych "nauczycieli" nawet na minimalną nie zasługiwała. (°°

#praca #pracbaza #zarobki #finanse
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reichsmarschall: oho to może od razu sprostujmy kto to jest nauczyciel dyplomowany, jest to nauczyciel który w zawodzie przepracuje 10 lat oraz musi spełnić szereg innych wymagań, czy zawrotne 6k netto po 10 latach pracy to taki kosmos? no nie sądzę
  • Odpowiedz
@nairoht: To nie są duże pieniądze, ale na tle wielu innych zawodów spoza budżetówki jest to dużo. Sam zarabiam więcej, więc nie zazdroszczę, a jedynie uważam, że to nie jest zawód na takie pieniądze. 8:00-15:00 (z wieloma przerwami), 2 miesiące wakacji i mnóstwo innego wolnego.
  • Odpowiedz
@dsomgi00: Nie pójdzie. Cały system jest zły. Dzieci uczy się kompletnie bezużytecznych rzeczy ("nie zawsze będziesz mieć kalkulator w kieszeni" – czyżby?). Trochę wiedzy ogólnej – spoko, ale cykl życia pantofelka? – Litości.

Czasami wydaje mi się, że praca dzieci w dzisiejszych szkołach jest tak nadmierna, że lepiej dzieci potopić niż uczyć w tych szkołach.

Maria Skłodowska-Curie
  • Odpowiedz
a jedynie uważam, że to nie jest zawód na takie pieniądze. 8:00-15:00 (z wieloma przerwami), 2 miesiące wakacji i mnóstwo innego wolnego.


@Reichsmarschall: wałkowane 1000 razy, praca nauczyciela nie kończy się na godzinie 8-15 i chcialbys aby pracodawca ci powiedzial ze bierze twoj caly urlop bo dzieciaki maja 2 miesiace wolnego xD? 9k brutto po 10 latach nauczania to jak spluniecie w ryj potem sie dziwic ze nauczyciele maja swoja
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: ale wiesz, że to głównie w dużych miastach tyle zarabiają, bo nikt by tam za mniej nie chciał pracować. Ale w mniejszych miastach i na wsi to będzie 6 tys. brutto, czyli ciągle to nie będzie tam finansowa elita przy innych ludziach z wyższym wykształceniem
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: bardzo dobrze, że będą tyle zarabiali. Wreszcie do zawodu będą mogli iść ludzie, którzy są dobrzy w swojej dziedzinie i będzie pozytywna selekcja zamiast negatywnej.
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: miałem lepszych i gorszych nauczycieli. Jedni uczyli dobrze, inni kiepsko, a wszyscy mieli tę samą podstawę programową. A przy głodowych pensjach nie można się pozbyć tych gorszych bo nie ma nikogo na ich miejsce.

A co do wzorów skróconego mnożenia, to akurat używam, to, że w kołchozie nie trzeba nie znaczy, że ogólnie w życiu nie są potrzebne.
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: to jest średnia, nie podstawa. I z tego 20% niezbędne, bo belfrom bez dłuższego stażu spada od stycznia poniżej minimalnej.

Średnio, to ja i pies mamy po trzy nogi. Jakoś nie spodziewam się, że każdy nauczyciel dostanie minimum 1500 podwyżki. Taka sama propaganda, jak wcześniej.
  • Odpowiedz
@Reichsmarschall: co ? 9k to chyba w urojeniach. Mam nauczycieli najwyższym możliwym levelu do osiągnięcia ( nie szefostwo) i mają 4,5 k na rękę w Katowicach , po 20 latach pracy przy tablicy na pełnym etacie. 9 k to srogie urojenia tak duże urojenia że się zastanawiam czy to nie bait ale odpisuje bo wiem że zetki są czasami tak odklejone że wierzą w takie rzeczy ( ͡
  • Odpowiedz
9,5 brutto? Chyba z każdym możliwym dodatkiem, już doliczonym dochodem z korepetycji i pod warunkiem, że dyrektorowi codziennie pałę pucuje pod biurkiem. Nie wiem jak naiwnym trzeba być, żeby w takie bzdury wierzyć. Pierwszy lepszy wynik z Google "dyplomowany w 2024 4362,69 netto czyli 5915 brutto. Można się rozejść.

@Reichsmarschall źródło albo usuń post, mitomanie.
  • Odpowiedz
@Obsztyfitykultykiewicz lepszego źródła niż mój pasek z wypłatą nie dostaniesz. 21h czyli 3h ponad etat. Za zastępstwa jest jeszcze 2 pasek i jak jest dobry miesiąc ( koleżanki chorują) to jeszcze wpadnie około 600zł. Jak wszyscy zdrowi to 0zł. Wychowawstwo plus motywacyjny (nie każdy dostaje u mnie). Koleżanka z ponad 20 letnim stażem 4300 na rękę.
Podkarpackie.
Pozdrawiam
@szynszyla2018
@salcefrytki
lukaszcba1989 - @Obsztyfitykultykiewicz   lepszego źródła niż mój pasek z wypłatą nie...

źródło: temp_file7500165858869397783

Pobierz
  • Odpowiedz