Wpis z mikrobloga

Pytanko do ludzi trenujących dość ciężko (na swoje standardy ofc), po te minimum 4 dni w tygodniu:

Korzystacie z usług fizjoterapeuty? Regularnie lub od czasu do czasu? Warto? Dlaczego a dlaczego nie?
#mikrokoksy
  • 11
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: Jestem fizjoterapeutą i w mojej opinii osoby trenujące typowo siłowo/kulturystycznie, jeśli dbają o swój układ ruchu mądrym ćwiczeniem, obecnością prostych ćwiczeń mobilizacyjnych, dbają o zakres ruchu w stawach to nie ma kompletnie sensu aby mnie "regularnie" odwiedzały. Wolę raz ich uświadomić nad czym mają ew. pracować, zmienić wspólnie plan treningowy i dopóki nie złapie ich uraz ortopedyczny to na co mi oni na stole ;)
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: raz w tygodniu, imo warto. Zawsze jest tak, ze coś sobie naciągniesz, przetrenujesz albo zwyczajnie będziesz źle spał i wejdzie ci jakiś uporczywy ból. Im więcej wiosen tym masz na to większe szanse. Mnie sie duzo lepiej ćwiczy gdy raz w tygodniu ktos mnie poskłada do kupy :)
  • Odpowiedz
@Zoriuszka: jak coś już nawala i nie potrafię sobie z tym poradzić, to wtedy udaje się do fizjo, czyli rzadko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślę że raz na 1-2 lata się zdarza jakaś upierdliwa kontuzja, wtedy starczą z 2-3 wizyty i po problemie. Plus oczywiście ewentualna diagnostyka.
  • Odpowiedz