Wpis z mikrobloga

@Xuzoun: Duńczycy to ludzie, którzy mają jeden z najlepszych poziomów życia w całej Europie. Mają pomoc socjalną na ogromnie lepszym poziomie niż w Polsce. Tam matka samotnie wychowując dziecko może liczyć od państwa na pomoc. W Polsce sprawia jest skrajnie różna, więc dopóki ta sytuacja się nie zmieni to pomysł aborcji prawnej będzie jedynie absurdem.
@TurboDynamo No nie wiem, Polacy pobierają część postulatów lewicy (a przynajmniej tych światopoglądowych) więc nie rozumiem dlaczego lewica miałaby stracić?
@buczubuczu i tak i nie, mam duzo z tym powiązane, powiem tam, kobiety nie maja wyobraźni i slabo czują przestrzeń, a wykonywanie ruchow 2 joyami, gdzie gdzie musisz kontrolować wysieg, ramie, otwierać zamykać łyżkę i sie obracać jednocześnie, nie jest to proste. Mężczyźni tez maja z tym problem. Osobiście widzialem pare kobiet, jedna wymiatała. Druga rzecz, większość kobiet sie boi spróbować..
czy kobiety walczace o swoje prawa tez nazwiesz frustratkami i przegrywamk tak jak robisz to odnosnie mezczyzn?


@TomekABC123: Dlaczego? Problem w tym, że walka o prawa mężczyzn jest zdominowana własnie przez przegrywów i frustratów w Polsce. A już szczególnie jeżeli chodzi o wykop, bo tutaj to jedynie przegrywy, pigułkarze czy frustraci spamują jakimiś głupotami.
@buczubuczu: pracowałam na budowie, jako szeregowy pracownik i ogólnie nawet teraz jestem związana z branżą i rzeczywiście kobiety określa się mianem rodzynka, bo jest nas mało, ale jesteśmy. W opozycji - mało jest facetów zajmujących się florystyką, kosmetologią, w branży medycznej też jest spora przewaga kobiet, ale przecież nie powiesz facetowi, że w ramach równości facet musi się szkolić na stylistę paznokci, ale w stronę kobiet takie zarzuty padają. Weź też
przecież decyzja o aborcji prawnej zapada przed urodzeniem dziecka - kobieta może wtedy zdecydować czy chce urodzić i wychowywać sama czy jednak nie. Jakakolwiek pomoc socjalna powinna istnieć tylko w momencie śmierci jednego z rodziców.


@Xuzoun: Tutaj nie ma żadnego znaczenia to kiedy nastąpi aborcja prawna. Jeżeli nie ma odpowiednich warunków zagwarantowanych przez państwo do samodzielnego wychowania dziecka to ten pomysł jest absurdalny.
@NonOmnisMoriar:

Problem w tym, że walka o prawa mężczyzn jest zdominowana własnie przez przegrywów i frustratów w Polsce.


A jaki to problem?
Czy moze sugerujesz ze walczyc o swoje prawa moze tylko jakas wybrana garstka mezczyzn ktora ma powodzenie u kobiet?
Jeżeli nie ma odpowiednich warunków zagwarantowanych przez państwo do samodzielnego wychowania dziecka to ten pomysł jest absurdalny.


@NonOmnisMoriar: państwo nie jest od wychowywania cudzych dzieci
To wejdź sobie na tag #dyskryminacjamezczyzn. Najwidoczniej niespecjalnie zwracasz uwagę na to co się tam dzieje.


@NonOmnisMoriar: No i co tam mam zobaczyć? Ludki podają tam oczywiste przykłady dyskryminacji facetów a ostatnio zaczął się trend dyskutowania o niewolnictwie w wojsku, który wraca jak bumerang co każde wybory. Załóżmy, że moderacja zablokowała mi dostęp do tagu. Co mi o nim opowiesz?