Wpis z mikrobloga

@thisisthesix: nawet nie chodzi o wymianę, w zasadzie każdy kto dziś włączył TV to prawdopodobnie nie miał dostępu do TVP bo nawet mając dekoder dvbt-2 trzeba odświeżyć listę kanałów. Niby prosta rzecz ale starsze osoby mogą mieć problem ze zrobieniem tego lub w ogóle nie ogarniają, co się stało. Jestem pewien, że w wielu domach dziś był gotowany bigos bo olaboga tusk tvp wyłączył ( ͡° ͜ʖ ͡°
@thisisthesix: wgl to poje@#o ich ze zmianami tych standardów nadawania. Jakieś 3 lata temu pół dnia zmarnowałem na montaż nowej anteny i ustawianie programów, bo dziadek musi mieć tv, a teraz znowu coś kombinują ze zmianami standardów. K@$£a 50 lat było dobrze, to teraz co kadencję będą zmieniać bo nowa władza się musi wykazać przed plebsem że coś robi?
@kolega_z_sasiedztwa: To nie ma nic wspolnego z nowa wladza, proces wdrazania jest skomplikowany i juz dawno zostal zaplanowany. Anologowa telewizja zostala wylaczona jakos 10 lat temu i weszlo dvbt, do tej pory nie bylo zadnych zmian. dvb-t2/hevc to duzo lepsza kompresja i transmisja, mozna przeslac te same informacje w mniejszej liczbie bitow, z lepsza jakoscia i duzo szybciej. Pasmo jest mniej ociazone i wiecej kanalow bedzie dostepnych
Jestem pewien, że w wielu domach dziś był gotowany bigos bo olaboga tusk tvp wyłączył ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@LucLac: Mama mi dziś powiedziała, że babcia od 15 października nie ogląda TVP, bo teraz to Tuskowa telewizja xD