Wpis z mikrobloga

@JicchakPerec trochę nie za nowy sprzęt? Co chcesz na tym odpalać?
I7 to już multicore, XP to raczej single core i max 3.5GB ramu (no chyba że wersja 64bitowa ale z tą bywały problemy z kompatybilnością/sterownikami)
  • Odpowiedz
@JicchakPerec: Powinna, powiem więcej niektóre gry z płytki potrafią narobić bałaganu na W10.
Nie jestem w stanie dokładnie tego wyjaśnić, kiedyś miałem taką sytuacje z grą Crashday, ale tutaj:
https://youtu.be/ro54-yAvtdI?si=Y8P91yZjL4E021Wb
ktoś postarał się, wytłumaczyć to lepiej, na przykładzie jednej gry na 3 różnych wydaniach.
No chyba że mówisz o jakiś innych zabezpieczeniach o których dawno zapomniałem.

Jak zepsujesz system na virtual box, to zawsze można go zresetować, poszukaj w necie
  • Odpowiedz
@JicchakPerec: Do odpalania starych gierek nawet niekoniecznie trzeba VMware. VirtualBox się nie nadaje bo nie wspiera akceleracji 3D, co innego VMware.

Wsparcie wirtualizacji jest do zrobienia nawet bez wiedzy podążając za instrukcjami. W BIOSie włączyć obsługę, w Windowsie wywalić wszystkie komponenty wirtualizacji, i zobaczyć w HWiNFO czy instrukcje VM-x są dostępne.

Potem zrobienie VMki jest proste, jak budujesz kompa pod XP to takie rozwiązanie będzie łatwiejsze. Pod WinXP podobnież najstabilniej
  • Odpowiedz
@JicchakPerec: Pytanie jak stare, bo jeśli coś z okolic 2005 (+/- 5 lat) to szybciej i prościej będzie za 200 zł kupić coś z OLX. Co innego gdybyś szukał retro PC pod lata 90, bo tu ceny potrafią być dużo wyższe, a idąc głębiej w iceberg to już nawet możesz płacić 300 zł za używany zasilacz z linią -5V co by używać karty muzycznej SB 2.0 którą kupisz za jedyne
  • Odpowiedz