Wpis z mikrobloga

Paru Mirków rzucilo haslo żebym tutaj opisał co bedzie się działo z tym dziadkiem, (czuli remont Peugeota 405) więc zakładam tag #starelwisko Może ktoś chętnie poczyta.

WSTĘP

Już od paru lat miałem w głowie kupić sobie jakiegoś youngtimera. Z wyksztalcenia ze mnie informatyk, na codzien grzebie w chłodnictwie. Od zawsze kochałem samochody i gdzies zawsze cos sie grzebneło. Coraz trudniejsze tematy i trudniejsze i trudniejsze. Doszlo do tego, ze jak jechalem do mechanika to wysyłał mnie do domu, żebym sobie zrobił, a on mi pozyczy narzedzia. W miedzyczasie wynajmowalem samochody... niewazne, nie o tym mialo być.
Nie miałem sprecyzowanego założenia co to będzie. Fajne są stare bawarki, kocham włoską motoryzację, mercedesem bym nie pogardził, hameykańskie V8, żeby wnerwiać sąsiadów a i francuz w gumie dobra rzecz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Internet, artykuły i rozsadek bierze górę. Koszty i brak doswiadcznia mowi wprost - najłatwiej będzie zrobić prosty silnik, z dobrą blacharka i może nie za wielkie pieniądze w kupnie i remoncie, czyli? Szukamy francuza. 205, 405, 605, 309, może Renault 5, może Renault 25, może Safranka.

Jest i on! Mercedes W124 Coupe rzędowa szóstka w fajnych pieniądzach, progi i błotnik do zrobienia, podłoga git, na chodzie xDDDDDDDDD WTF, miał być francuz... spodobał się, ale.w ogłoszeniach chłop ma jeszcze 405, 605 i Maseratti Biturbo ( ͡° ͜ʖ ͡°) - coś się wybierze ewentualnie.

Tutaj fotka z oględzin, jak się skończyło i dlaczego tak wyszło, może jutro napisze.

#motoryzacja #hobby #starelwisko #peugeot
cieply_chlodniarz - Paru Mirków rzucilo haslo żebym tutaj opisał co bedzie się działo...

źródło: received_473393664798421

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz