Wpis z mikrobloga

#ukraina #holandia #wojna #copypastelegram
Tymczasem bliski kolega Geerta Wildersa, zwolennika zakończenia pomocy wojskowej dla Ukrainy i potencjalnego nowego premiera Holandii, został przewodniczącym Parlamentu tego kraju.

A kilka godzin temu holenderski parlament zagłosował za możliwością wycofania się Holandii z unijnej polityki azylowej i migracyjnej.

Ponadto zwycięzcy wyścigu wyborczego obiecują odciąć pomoc dla Ukrainy i zablokować dla niej pomoc finansową.

Odmierzamy czas: kiedy coś podobnego zacznie się dziać w Niemczech?
smooker - #ukraina #holandia #wojna #copypastelegram 
Tymczasem bliski kolega Geerta ...
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smooker: Partie prawicowe (i Republikanie w USA) w Europie są finansowane przez Rosję i wspierane przez ich armie trolli i botów więc się muszą odwdzięczyć jak wygrywają.
  • Odpowiedz
  • 1
@kontrowersje:
Po raz pierwszy w historii kandydat skrajnie prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec został burmistrzem miasta.

53-letni Tim Lochner zostaje głową miasta Pirne w Saksonii. W ostatnich miesiącach członkowie partii po raz pierwszy odnieśli zwycięstwo w wyborach wójta gminy, a teraz osiągnęli kolejny, bardziej znakomity sukces.

Bardziej symbolicznie byłoby tylko gdyby to wszystko miało miejsce w Monachium.
  • Odpowiedz
@Rybak28: No tak, bo na pewno to nie wina imigrantów i tego całego burdelu który się teraz dzieje w Europie, że takie partie dochodzą do władzy. Zawsze mnie śmieszy to całe gadanie że Rosja sponsoruje to i tamto, jak oni nawet na porządne szmaty dla swoich wojaków żałują dienieg.Taki sam poziom odklejenia jak u kacapskich "ekspertów " wojennych, którzy straszną potężną Polską armią że już wchodzimy zająć Lwów a następny
  • Odpowiedz
@JohnnyPomielony: na tym polega kwintesencja fajnopolskiego myślenia. Śmiejemy się z Rosji, bo tam jest brud i syf, bieda, alkoholozm i HIV....
.....a jednocześnie Rosja to wszechmocne, wszechpotężne państwo, przed którym należy się bać, bo jego macki sięgają wszędzie. Wpływają nawet na wybór prezydenta USA, a co dopiero takiej Holandii.
To jest bez sensu, ale im to nie przeszkadza.
  • Odpowiedz
@Rybak28: Ruski sponsorują wszystkich szurów. Z naszej lewicy też, a do tego pokorny lewak dwie matki ssie, czyli szkopski i kacapski cycek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wilczynski Na takich wypowiedziach można poczuć trolla/ignoranta historycznego. Poczytaj trochę o historii cccp, będzie ci o wiele prościej przełożyć na to czemu tak ci wszędzie widziani “fajnoPolacy” mogą tak mówić i mieć całkowitą rację. Podpowiem przykłady, wysłania głowic na Kubę, działania wywiadowcze/szpiegowskie gru w europie zachodniej itp. Ludzie zdychali z głodu czekając latami w swoich gówno chatkach na mieszkanie w wielkiej płycie, a kierownictwo ruskie wywalało grube miliardy na “operacje wizerunkowe”.
  • Odpowiedz
@LosB: tylko widzisz ja jestem przeciwny lekcewazaniu Rosji oraz traktowaniu Rosjan jako podludzi. Wręcz przeciwnie, takie opowiesci o babciach strącających drony słoikami z ogórkami czy będą z ich sprzętu jako bezwartościowego złomu to złe działanie, bo demobilizujące.
A z kolei nazywanie każdego ruską onuca - niszczy dyskusję, tylko skłóca.
  • Odpowiedz
@Wilczynski nie o lekceważeniu pisałem tylko o tym że twoje przywalenie się jest historycznie błędne. Rosja umiała mieć kartki na wszystko, a w międzyczasie próbować konkurować z USA w wyścigu kosmicznym. Tak więc śmianie się ze 80% Rosji wygląda jak “obsrane gownem PGR-y” a w międzyczasie mieszanie się w politykę innych krajów jest całkiem logicznym wnioskiem wyciągniętym z histori Rosji.
  • Odpowiedz
@smooker: kraje w środku unii które z racji swojego położenia nie mają wrogów, powinny płacić podwójnie takim krajom jak nasz za ochronę i bezpieczeństwo granic. Co na wpuszczali to ich ale jednak nie graniczą z dziczą jak my np z Białorusią.
  • Odpowiedz
@LosB: ale porównanie z ZSRR jest błędne. Wtedy byka zimna wojna i NATO ładowało mnóstwo hajsu w państwo frontowe, czyli RFN.
Dziś Europa chce handlu i współpracy. Unia Europejska od Lizbony po Wladywostok. Tego symbolem miał być Nord Stream 2.
Zacząłem się trochę krzaczyć, bo UK się na ruskich przejechało, bo FSB się tam rozpanoszyło, ale Francja czy Niemcy od dawna chciały "europeizacji europy" oraz armii Europejskiej (czyli wywalenie Amerykanów
  • Odpowiedz
@januszdoe: Nic takiego nie powiedziałem. Tworzysz chochoła, żeby dzielnie z nim walczyć. Ale to oczywiście idiotyzm. Krytykuje właśnie takie rozumowanie własnie dlatego, że przebiega wśród schematu - ktoś ma inne zdanie, więc jest to wróg, agent albo inny ruski troll. Więc się jest automtycznie zwolnionym z dyskusji i można gadać głupoty i obrażać.
Zaraz znowu coś zainsynuujesz czego nie powiedziałem i tak to się kręci.
  • Odpowiedz