Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, ostatnio google (używam chrome) zaczęło mi automatycznie tłumaczyć tytuły w wyszukiwarce z angielskiego na polski, a następnie jak wejdę na stronę to pojawia się biała belka u góry strony mówiąca, że strona została przetłumaczona i pozwala przekierować do oryginalnej witryny. Translator mam wyłączony w opcjach i wydaje mi się, że żaden z dodatków, które mam zainstalowane nie powoduje takiego działania. Nie do końca wiem jak to zgooglować, bo wszystkie wyniki piszą o standardowym translatorze, który jak już wspominałem mam wyłączony. Wiecie jak się tego pozbyć?

#kiciochpyta #google #chrome
kamzie - Cześć mirki, ostatnio google (używam chrome) zaczęło mi automatycznie tłumac...
  • 2
@kamzie: Firefox to też wprowadził, ale nie narzuca translatora. Przy adresie strony jest ikonka, którą można aktywować tłumaczenie strony. Opcje translatora znajdują się w głównym menu Firefoxa.

Sprawdź w Chrome, bo przeglądarki dzisiaj są jak widać bardzo podobne i podobne funkcjonalności w podobnym czasie wprowadzają. Zerknij na główne menu i obok adresu strony. I daj znać :)
  • 0
@psiversum: Przeszukałem menu jeszcze raz i nic nie znalazłem :/. To na pasku to jest właśnie stary translator, który już od lat jest w chrome - jego mam wyłączonego całkowicie. To co podesłałem w filmiku to chyba jakaś nowość. Pogrzebałem jeszcze po sieci i trafiłem na link w z dzisiaj na stackexchange gdzie ktoś opisuje ten sam problem, ale na razie nikt jeszcze nic nie odpowiedział https://webapps.stackexchange.com/questions/173273/how-to-stop-google-from-automatically-translating-search-results