Wpis z mikrobloga

Święta tuż tuż, a Ty jeszcze nie masz prezentu dla SIEBIE? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wspólnie z Komputronik i Katalogmarzen.pl przychodzimy z odsieczą. Połączyliśmy siły i przygotowaliśmy #rozdajo, który sprosta wszystkim Twoim prezentowym zachciankom ( ͡º ͜ʖ͡º)

Do wygrania nawet 1000 zł do wykorzystania na komputronik.pl, 300 zł do katalogmarzen.pl oraz kultowe bluzy justjoin.it.

Jak wziąć udział? To bardzo proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-> W komentarzu pod tym postem napisz odpowiedź na pytanie:
“Jakie urządzenie, które jeszcze nie powstało (a powinno), byłoby dla Ciebie najlepszym prezentem świątecznym?”
-> Masz czas do 27 grudnia, do godziny 23:59!
-> Wybierzemy 3 najbardziej kreatywne odpowiedzi ze wszystkich social media Just JoinT, które biorą udział w konkursie i ogłosimy zwycięzców w komentarzu!

Kto wygra dla siebie najlepszy pakiet prezentowy? Przekonamy się wkrótce ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Regulamin konkursu: https://bit.ly/konkursświęta2023

#justjoinit #rozdajo #konkurs #programowanie #technologia #programista15k #programista25k

[współłpraca barterowa z Komputronik.pl i KatalogMarzen.pl i Wykop.pl]
Pobierz JustJoinIT - Święta tuż tuż, a Ty jeszcze nie masz prezentu dla SIEBIE? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...
źródło: POST KONKURSOWY WERSJA 3
  • 282
@JustJoinIT: Podczas gry w planszówkę azul trzeba odkładać zużyte kafelki do pudełka, a potem do woreczka. Z woreczka się potem wykłada z ręki po 4 kafelki. Przydałoby się urządzenie które samo by mieszało klocki i samo wypluwało te 4 sztuki.. ()
@JustJoinIT: Relaxer 3000, urządzenie które tłumi złe emocje, pomaga przemyśleć różne sprawy i interakcje międzyludzkiea do tego rozwija wewnętrznie. Taki psycholog tylko że instant, za jednym kliknięciem. Polish smile znalibysmy tylko z memów i wszyscy by byli bardziej wyluzowani. Tego sobie i wam życzę, szczęśliwego nowego :-)
Recykler, który zamieniałby śmieci na energię wiatrową. Wrzucamy cokolwiek – od plastiku, przez organiczne resztki, po metale, a nawet zużytą elektronikę. Po wrzuceniu odpadów, recykler wykorzystywałby elektrohajsolizę, czyli proces, który generuje gaz wykorzystywany do napędzania turbin wiatrowych. Następnie pozwala nam go sprzedawać do różnych firm. Na panelu z ekranem dotykowym wybieramy najlepszą ofertę i cyk.

+ochrona środowiska
+kasa
+nie trzeba wynosić śmieci
Wykrywacz kłamstw działający w czasie rzeczywistym, taki jak z dowcipów, który reaguje tuż po tym jak padło nieprawdziwe twierdzenie. Zwłaszcza podłączony pod wypowiedzi polityków


@Mesiash_ten_prawdziwy: Daj spokój, przecież ich wypowiedzi zostałyby tylko spójniki.
@JustJoinIT: Bez wątpienia najlepszym prezentem byłaby podręczna Powiększarko Zmniejszarka (MiniMax).

Urządzenie wykorzystywałoby technologię kwantowych manipulacji materii do precyzyjnego zmniejszania przedmiotów. Proces ten polegałby na kontrolowanym manipulowaniu strukturą atomową i molekularną przedmiotu, eliminując puste przestrzenie między cząstkami materii. Mechanizm zwiększania opierałby się na odwróceniu procesu pomniejszania.

W zasadzie zastosowanie takiego urządzenia byłoby nieograniczone, można by było wykorzystać je w badaniach naukowych, medycynie, transporcie, przemyśle itd.

Jednak gdybym dostał je w prezencie świątecznym,
Replikator smaków, taki, żeby można było stanąć przed taką skrzyneczką wielkości mikrofalówki, chwycić obudowę oburącz i myśleć o zapachu, smaku i konsystencji potrawy z taką intensywnością by sieć neuronowa urządzenia przy pomocy odbiornika synaptycznego odczytała naszą intencję i z odpowiednio dobranych składników, obecnych w zasobnikach urządzenia w ciągu 20 minut wytworzyło, atom po smakowitym atomie potrawę o której tak intensywnie myślałam.

Ja bym wypróbowała deser bezowy z malinami polany mocną, gorącą kawą
@JustJoinIT: Kiedyś w przypływie fascynacji serialem Black Mirror postanowiłam sobie sprawdzić, czy trudno jest wpaść na pomysł na tego typu odcinek, więc wygłówkowałam swój.

Jego głównym punktem była maszyna/technologia która po podłączeniu do głowy i ustawieniu sobie parametrów sprawiała, że czas mijał nam tak jak sobie życzymy. Czas leci normalnie, ale nam się wydaje, że jest inaczej. Na tej samej zasadzie co np. każda minuta w kościele czy u dentysty wydaje
... No dobra jako że jestem najgorszy z najgorszych ale żeby nie było że nie wziąłem udziału w konkursie:
- powinna powstać zaawansowana technicznie magiczna gumka do wymazywania niedziałających urządzeń technicznych których już nie chcemy w obiegu albo które już się zepsuły i stają się tak zwanymi elektrośmieciami:)

... A jako że wiem że i tak nie wygram to dodam od siebie że to powinno dotyczyć wymazywania z otoczenia po prostu ludzi
@JustJoinIT: Plumbus ;D
A tak trochę bardziej poważnie, choć wciąż zostając w klimatach sci-fi: krople pozwalające odczuć dokładny stan samopoczucia. Mogłyby istnieć również w formie spreju na zasadzie podręcznego, elektronicznego dozownika przypominającego współczesne e-papierosy z możliwością dozowania długości działania czy jego intensywności.
Całkiem niedawno wyobrażałem sobie taką wizję przyszłości, w której bylibyśmy w stanie pozyskać swoistą stopklatkę czyjegoś samopoczucia z danej chwili, bądź odtworzyć ją na jej wzór laboratoryjnie. Otworzyłoby szereg
1. Obiektywy z matrycą podłączanie do telefonu po usb i obsługiwane z poziomu telefonu (sensownej jakości). 2. Odłączane/nakładane obiektywy na smartfona.
@JustJoinIT: Moim marzeniem jest dron, który przynosiłby mi hotdogi z Żabki. Nie ma nic lepszego niż zjeść hotdoga, gdy się pracuje nad trudnym kodem. Ale co, jeśli nie chcę opuszczać swojego stanowiska, bo mam genialny pomysł na naprawienie buga? Wtedy dron byłby idealnym rozwiązaniem. Wystarczy, że zamówię hotdoga przez aplikację, a dron przyleci do mojego okna z pysznym posiłkiem. Nie muszę nawet wstawać od komputera, tylko sięgnąć ręką i zabrać hotdoga.
Telefon do przeszłości, dzięki temu mógłbym porozmawiać ze sobą i opierdzielić za to i owo, ale byłoby duże ryzyko, że pewnie bym nie odebrał myśląc, że znowu dzwonią z ofertą na fotowoltaikę.
@JustJoinIT: Pomysłu na futurystyczne urządzenie, którego bym zapragnął zacząłem poszukiwać we współpracy z... chatem GPT. Tak to dzisiaj niestety często wygląda. Szukając czegoś idziemy po linii najmniejszego oporu. Nowoczesne technologie i nieustający rozwój cywilizacji (którego sam jestem zwolennikiem, żeby nie było) doprowadził nas do momentu, że wszystko mamy na wyciagnięcie ręki. Z każdym kolejnym pokoleniem ludzkość zaczyna się cofać w rozwoju, bo nawet najprostsze kreatywne myślenie nie jest co raz częściej