Wpis z mikrobloga

Chciałbym wyrazić swoją niepochlebną opinię na temat firmy przewozowej Sokol 4Trans (Sokol4Trans) zarejestrowaną pod 17 Nicholes Road, Hounslow, England, TW3 3QH i adresem na stronie internetowej: ul, Piotra Stachiewicza 40A/73, 31-328 Kraków.

Firma się reklamuje jako profesjonalna i warta zaufania w transporcie przesyłek międzynarodowych między Polską a Anglią. Od poniedziałku wypełniłem na ich stronie 3 formularze z zamówieniem kuriera po odbiór paczki z Londynu i dostawę do Polski. Formularze widmo, zero wiadomości zwrotnej na mailu. Na telefonie niemiły facet mówi że paczkę odbiorą w sobotę (wczoraj, 16 grudnia). W piątek dzwonię potwierdzić odbiór, facet każe napisać kod pocztowy odbioru smsem, co uczyniłem. Dzwonię w sobotę z rana i facet w niemiły sposób odpowiada że smsa nie dostał (mimo, iż u mnie widnieje jako dostarczony) i prosił o adres odbioru na whatsappie. Tej wiadomości (kilku w sumie w ciągu dnia) również nie odczytał. Kurier miał być odebrać przesyłkę w godzinach popołudniowych, jak się następnie dowiedziałem w następnej rozmowie telefonicznej. Zero kontaktu z ich strony, kompletny chaos, pod wieczór dzwonię raz jeszcze to mówił że sorry ale odbiorą w niedzielę przed południem. O 11 w niedzielę (dziś) dzwonię dowiedzieć się gdzie jest kurier bo muszę wychodzić niedługo. Typ mówi że nie odbiorą paczki jednak bo auto zawalone po brzegi. Na moją zdecydowaną krytykę ich “profesjonalizmu” który najwyraźniej jest w ich przypadku zbywaniem klienta kłamliwymi potwierdzeniami, które tylko stwarzają klientom problemy, odparł że paczkę mogę sam dostarczyć do biura. Bez auta z 20kg paczką taka propozycja to czyste chamstwo i brak jakiegokolwiek profesjonalizmu. W tej samej cenie znalazłem normalnego kuriera FedEx Priority Service z odbiorem w poniedziałek rano i dostawą do Polski w 48h, bez konieczności użerania się z takimi januszami biznesu. Za takie wystawianie klientów i brak jakiegokolwiek profesjonalizmu, że o tak standardowej rzeczy jak zwrotka e-mail po wypełnieniu formularza nie wspomnę, to mam nadzieję że długo na rynku nie podziałają. Polecam omijać firmę Sokół 4Trans (Sokol4Trans) szerokim łukiem. Całe szczęście pieniądze które mogli zarobić trafiły ostatecznie do konkurencji, która trzyma standardy, a nie chamsko zbywa klientów i powoduje niepotrzebny stres i problemy swoim brakiem szacunku do pracy i do klienta.

Z wytęsknieniem czekam aż inPost uruchomi brytyjskie paczkomaty na przesyłki międzynarodowe, co zrobi się w końcu porządek na rynku.

#uk #emigracja #logistyka #transport #kurier #sokol4trans #przesylki #bekaztransa #londyn
  • 12
@nafukanyXD:
Kolejna firemka udająca kuriera. Tak naprawdę, to oni świadczą usługi przewozowe, a nie kurierskie.

A co do Inostu to zapomnij. Sieć paczkomatów w każdym kraju gdzie działają, to zamknięte i hermetyczne środowisko. Inpost z jednego kraju nie współpracuje z Inpostem z innego kraju.

ps. Nie wiem, jak po stronie brytyjskiej, ale w Polsce ta firma nie posiada wpisu na listę operatorów pocztowych (a usługi kurierskie, zalicza się do usług pocztowych).
@nafukanyXD InPost świadczył międzynarodowe usługi jakieś 4 czy 5 lat temu, ale zgubili mi 100% paczek wysłanych z Polski do UK (czyli jedną, ale i tak się liczy). Sokół jest z tych większych Januszobusow z tego co wiem, mnie się dobrze z nimi wysyłało ale raz spedytor był mocno nieuprzejmy dla mojej matki więc niech spadają. Ja korzystam z RBLublin, oni naprawdę wiozą drzwi do drzwi. Są drożsi nieco, ale dają pokwitowania,
@nafukanyXD: no nie spodziewalbym się nic więcej po januszobusach niestety, ale korzystając z usług prawdziwej firmy kurierskiej #!$%@? ci clo pewnie.
kolega z pracy jakieś czas temu leciał do Polski i koszt bagażu był tak duży, że taniej było wysłać kurierem. #!$%@? mu clo od tego xD
@nafukanyXD
Nie ma znaczenia jaką kwotę zadeklarowałeś, tylko czy przesyłka ma charakter handlowy.
Niestety musisz liczyć się z tym, że polski urząd celno-skarbowy, uzna że był to zakup towaru.

A i firmy kurierskie nie naliczają opłat celnych. One składają wniosek do skarbówki w imieniu adresata, za co pobierają opłatę (płaci się nawet jak UCS, nie nałoży opłat).
@pcela: No spoko, ale jeśli wysyłam do brata i nadawca i odbiorca mają to samo nazwisko, w dodatku paczka jest oznaczona jako prezent i przesyłka niehandlowa z przedmiotami niepodlegającymi sprzedaży, z zadeklarowaną wartością poniżej £39, które są wg prawa zwolnione z cła i vatu, to nie powinni podważać nic. Rozumiem, jeśli przesyłka idzie z chin albo z magazynu i nadawca to firma albo kompletnie randomowe chińskie osoby. Wtedy jest jakaś tam
@nafukanyXD
Przesyłki niehandlowe od osoby prywatnej do osoby prywatnej są zwolnione z VAT do wartości 45 euro.
Natomiast majątek osobisty przesłany przez operatora pocztowego, jest co do zasady zwolniony z należności celnych.