Wpis z mikrobloga

Czy używacie DLSS, FSR, XeSS w grach?

Coś przydatnego czy marketing?
Bo że z 80 fps zrobi 140 to jest jasne.
Ale czy z 20 fps zrobi 35 kiedy sprzęt stanie się leciwy?
Co z artefaktami?
Co z synchronizacją pionową?

#komputery #gaming #pcmasterrace #kartygraficzne

Czy używasz frame generatorów / upscalerów w grach?

  • Tak! Wszystkie są super! 18.8% (15)
  • Wszystkie są przydatne, ale mają swoja mankamenty, 18.8% (15)
  • Tylko DLSS, reszta to padaka, 30.0% (24)
  • Są problematyczne, zależy od gry, 10.0% (8)
  • Nie, te gadżety psują odbiór. 22.5% (18)

Oddanych głosów: 80

  • 13
  • Odpowiedz
@lotos10: Korzystam przy niektórych grach, bo mam tylko RTX 3060. Ale jakbym miał mocniejszą kartę, to bym sobie odpuścił.
Obawiam się jednak, że te rozwiązania wkrótce rozleniwią programistów i Ci przestaną zajmować się optymalizacją, mając nadzieję, że DLSS albo FSR przypudrują ich fuszerki.
  • Odpowiedz
Obawiam się jednak, że te rozwiązania wkrótce rozleniwią programistów i Ci przestaną zajmować się optymalizacją


@Chrystus: już dawno się to stało, co szczególnie widać przy grach będących portami z konsol.
  • Odpowiedz
Coś przydatnego czy marketing?

w 4k bardzo przydatnego, tu często nawet w natywnej topowe grafiki nie dają rady w wymagających grach.
w 1440p przydatne jak nie stać na wymianę karty graficznej albo się chce grać z RT.
w FHD, strata jakosć grafiki jest duża -> czy przydatne? jak jest się biedakiem to tak. albo grasz z słabą grafiką i DLSS albo wcale

Ale czy z 20 fps zrobi 35 kiedy sprzęt stanie
  • Odpowiedz
  • 0
oczywiście nie mówimy o generatorze klatek, bo to się nie nadaje zbytnio do używania jak masz niski FPS naturalnie.

@10129 Czyli każde z tych rozwiązań posiada zarówno "upscaler" oraz "frame generator", wybieram które zechcę?
  • Odpowiedz
generator klatek to całkiem inna funkcjonalność. sam fakt włączenia xess/dlss/fsr nie oznacza, że generator działa.
intel wcale go nie ma z tego co pamiętam
nvidia go blokuje dla swoich kart starszej generacji, więc jak nie masz nowego RTX to masz pecha
@lotos10:
  • Odpowiedz
@lotos10: DLSS na balanced i masz te 60+ klatek, a przy dynamiczniejszej grze i tak tego nie widać, a do tego możesz włączyć więcej bajerów, które nawet jak te dlss coś rozmaże to cieszą oko.
  • Odpowiedz
@lotos10: ja na RTX 2070 Super w 1080 gram bez tych bajerów, no chyba że są takie gierki jak dying light 2 w których bez DLSS mam 20 fps, to wtedy włączam.
  • Odpowiedz
@lotos10 w the last of us part 1 używam dlss w trybie quality bo jestem pewien że tekstury wyglądają jakoś lepiej, są bardziej ostre.

A tak to mam wyjebondo bo i tak mam tylko mobilnego 4060 xd
  • Odpowiedz
@lotos10: dłuższy czas grałem z DLSS quality. ale nawet ta opcja dodaje migotanie pixeli. Także teraz gdzie się da gram w natywnej choć przy 1440 ultrawide to coraz ciężej na tej moje karcie :)
  • Odpowiedz