Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co polecacie na delikatny trądzik? W sensie taki, że nie ma go na całej twarzy, tylko w okolicach brody, tak z 4 - 5 gulek ~.

Generalnie to ja mam trądzik od gimnazjum, aż do teraz ( chodzę już do pracy, skończyłem szkołę średnią i mam 22 lata xd )
No i wkurzające to jest bardzo. Bo niby tego nie jest dużo, jest bardzo mało, naprawdę. Ale przez te pare lat zawsze mi coś wyskoczy.

Byłem u dermatologa i nic mi to nie dało. Na początku przepisał jakąś tam maść bez recepty, to nic mi nie pomogła, potem dał mi coś na receptę, to też nic nie dało. W sensie, on chyba nie do końca rozumiał mojego problemu. Bo te kremy może i nie były złe, bo szybciej zwalczały to co wyskoczyło, a mi chodziło o to, aby już nic nie wyskakiwało. Bo zniknięcie tych kulek to mi po tygodniu, lub dwóch samo schodziło i bez tych kremów.

Są może jakieś tabletki, które nie będą miały ogromnych skutków ubocznych, ale spowodują, że przestanie mi wyskakiwać co chwile coś nowego, w tyci tyci ilościach? Może być bez recepty i jak z. Po prostu pójde i powiem, żeby mi to przepisał. Napiszcie własne doświadczenia.
Nie chce czegoś, co by niszczyło obecne te pryszcze trądzikowe, tylko aby zapobiegało powstaniu nowych, których jeszcze nie ma.

#tradzik #medycyna #lekarz #dermatolog #pryszcze #lekarze #recepta #erecepta #zdrowie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Co polecacie na delikatny trądzik? W sensie t...

źródło: Tr%C4%85dzik-zask%C3%B3rnikowy-Magda-27-lat-broda-i-szyja

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zmien dermatologa, mi dal moj nowy izotek (i bralem go pare msc a na duzo osob wplywa zle, a na mnie wszystko git dzialalo i mi przeszlo) i duzo osob chwali, ze jak ogarniesz diete to tez ci moze pomoc
  • Odpowiedz
@donPoldron: izotek jest tylko jeden, nie ma różnych izoteków, związek chemiczny to zwiazek chemiczny. A tak ogólnie to najlepiej jeść marchew- tanio i zdrowo a efekt ten sam bo duże ilości witaminy A daja to samo co izotek. Izotek to tylko silniejsza pochodna witaminy A
  • Odpowiedz
@mirko_anonim ogólnie dermatologia to taka niewdzięczna część medycyny że na prawdę trzeba popróbować różnych leków a któryś zadziała. Ja byłem u dermatologa i fartem rozwiązała mój problem za pierwszym razem. Ale sama mówiła że to może nie pomóc i że możliwe że trzeba będzie próbować dalej.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: powiem Ci z doświadczenia, tyle to nic, mimo że wydaje Ci się to problemem. Może czekać Cię długa droga, która nie przyniesie żadnych rezultatów. Ja próbowałem wielu rzeczy, monitorowalem hormony regularnie czy nie ma wahań, dopinalem dietę i eliminowalem produkty na długie tygodnie, typu 4 tygodnie bez cukru, 4 tygodnie bez kofeiny, oczywiście brak fajek i alko to norma, 4 tygodnie bez nabiału itd. Później odstawiłem wszystko podejrzane, jadłem czysto
  • Odpowiedz
@Zle_Japko: biedna dermatologia, tak samo jest w psychiatrii, terapii i kazdej innej dziedzinie medycyny. Na szczescie to nie wina wspanialych lekarzy tylko tych niewdziecznych chorob na ktore mozna tylko pisac recepty na slepo.
  • Odpowiedz