Wpis z mikrobloga

Chcąc odwiedzić muzeum narodowe oraz zamek królewski w Warszawie gdzie zaparkować w okolicach muzeum narodowego? (Platny tez moze byc). Jaka komunikacją jest dobrze sie przemieścić między tymi dwoma punktami?

#warszawa
  • 12
  • 0
@modzelem: za kazdym razem przy narodowym znajfowalem miejsce parkingowe. Wolałbym jednak zostawić samochod przy jakims parkingu pokroju park and ride i podjechac sobie komunikacją do tych dwóch punktów. Jestem ze Śląska i nie znam Warszawy.
@Tatiagla: wybierz sobie parking w zależności od tego, z której strony będziesz wjeżdżał (Metro Wilanowska, Stokłosy?) i jak głęboko chcesz w miasto wjeżdżać samochodem: https://www.wtp.waw.pl/parkingi/#ParkujP+R

Parkingi przy metrze są wygodne, szybko dostaniesz się do śródmieścia.

Aplikacja "jak dojadę" pomoże w sprawnym dojechaniu. A jak pogoda będzie w porządku, to z Narodowego na Zamek Królewski najfajniej chyba się po prostu przejść Krakowskim Przedmieściem.
@Tatiagla: nie mówię, że to niemożliwe ale nie jest to zbyt wygodne.
Parking masz obok sogo.
Jak jedziesz od strony śląska to może p+r al. krakowska + tramwaj?
złote są tuż obok muzeum.
@Tatiagla: mozesz zostawic przy pkp stadion. Jak na miescie to I tak bedziesz musial wykupic parkometr
Miejsce znajdziesz na pewno pod mortem poniatowskiego, tam jest taka uliczka brukowana i w sumie nikt nigdy tam nie stoi. Potem tylko schodami na górę i juz jesteś pod narodowym. A potem na Starówkę to masz 4 przystanki spod przystanku foksal
@Tatiagla: ewentualnie jak chcesz postawić blisko starego miasta to możesz pomyśleć też o parkingu na pl Teatralnym lub zaraz obok na ulicy Bielańskiej, tam zawsze jest parę miejsc gdzie można zaparkować, chociaż teraz wieczorami w weekend może być ciężko.
  • 0
@FreezMan: zakladam ze komunikacja miejska jest na tyle sprawna, ze nie muszę się pchać az tak bardzo do scislego centrum. Przed sylwestrem z narzeczona chcemy isc na zwiedzanie muzeum i jako ze bedzie to sobota, to ruch bedzie dosyc spory. Mi się tez przyda odpoczynek jako kierowcy zwlaszcza ze w tym dniu w obie dtrony zrobię ponad 600km.
@haabero @DryfWiatrowZachodnich @modzelem tak czy inaczej dziękuję za rady. Mogę planować wizyte w