Wpis z mikrobloga

Jako, że uzywam samsungow od dlugiego czasu mam pytanko. Zastanawiałam sie nad kupnem iphona, bo duzo go wychwala, ceny praktycznie takie same jak Samsungi galaxy s23. Jednak pojawia się pytanie, bateria iphoneow jest sporo mniejsza niz samsunga, mniej niz 4k, a mimo to dostaje opinie od znajomych ze bateria trzyma, czy serio tak jest i dlaczego? Ja w tym momencie mam galaxy note 9 bateria 4k, a juz 3 raz wymieniana bo działa dosłownie 3h, wiec widząc ze iphon ma mniej niz moj 4 letni telefon to się troche boję xD #galaxy #samsunggalaxy #iphone #samsung #apple
  • 10
@doneczka: Taką przesiadkę trzeba raczej rozpatrywać w kontekście fanaberii, jeżeli liczysz na to, że po przesiadce na Iphone poczujesz efekt wow.... no to niestety się przeliczysz. Nie mówię, że to złe telefony. Ja sam od zawsze używałem androida... teraz od 3 miesiecy iphone 15 i dobry, solidny telefon... ale czy jakoś specjalnie lepszy od flagowców z androidem? No chyba nie. A szczególnie, że wymaga pewnego przyzwyczajenia po przesiadce.... chyba drugi raz
  • 0
@ChristianHorner @dzordz1984
nie wiem czy najlepszy bo mam galaxy note 9, wiec 4 lata, ale fakt baterie pojemnościowo ma jak galaxy s23+, wiec generalnie na mniejsza baterie boje się zmienić.
No i właśnie o te baterie chodzi, bo mi ona starcza na rok od zakupu, potem juz co chwila muszę ladowac, a znajomi ktorzy maja iphona po 3 lata nie robia tego xD Wiec albo ja zle uzywam albo iphon serio jest
  • 0
a największą fanaberią jest to ze ja rozwazam zmiane note 9 na flipa5 xD tylko ze wlasnie ta bateria, telefon starszy o 5 lat a parametry ma podobne xd
  • 0
@ChristianHorner: hehe no i to mnie tylko odstrasza, ale w robocie tez zalecają prace na macach i jako jedyna w zespole tego nie robie, tylko używam nakładek linuxowych xD wiec moze czas zaczac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hieronimgieroslawski: no faktycznie chlopski rozum, bardziej bym szedl w chipy pobierajace mniej pradu (mniejszy proces litograficzny w krzemie, nie wiem czy samsung ma podobny). Mniejszy ekran, brak 90/120Hz i pewnie optymalizacja softu podobna. Testy pracy na baterii sa na YT, nawet jak andek ciut szybciej padnie to naladuejsz szybciej i na jedno wychodzi.
Nie ma co patrzeć na pojemność baterii. Największą rolę odgrywa procesor i oprogramowanie na telefonie. Taki iPhone ma mniejszą baterie ale jego procesor jest bardzo ekonomiczny, ekran ma też mniej hz, więc mniej pobiera energii. Aktualnie S23 to jeden z najlepszych wyborów jeżeli chodzi o telefon, bateria będzie trzymać podobnie co u Iphone'ów, a oferuje o wiele więcej. Jedynie nie patrz na S22, tam jest inny procesor ( exynos ), które ile