Wpis z mikrobloga

Chcę kupić mieszkanie, mam bezpośredni kontakt ze sprzedającym i mogę je kupić bezpośrednio, lub z pośrednikiem (wiszą dwa ogłoszenia tego mieszkania od biur nieruchomości). Dużo jest p---------a z papierkami? Dam radę to sam ogarnąć, czy już dać te 2% i mieć w------e j---a?
Weźcie coś doradźcie, bo ja nie wiem
#nieruchomosci
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4mmc-enjoyer: to chyba bajt :). przeciez posrednik to niepotrzebna pijawka, nie dosc ze Ty zaplacisz 2% to sprzedjacy tez i to sa te 2% ktore moglby Ci zejsc jak odezwiesz sie do niego :). W dodatku istnieje spora szansa ze ta pijawka wystawila to ogloszenie bez zgody wlasciciela i jak sie do tego posrednika odezwiesz zapytac o jakies szczegoly to opdowie ci " nie wiem ale sprawdze z wlascicielem"
wtedy
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: a wiesz ze taki posrednik za nic nie odpowiada? on tak jak uber pozwala tylko sparowac 2 strony. jak mieszkanie bedzie mialo wady, sasiada patusa czy jakis inny przypadek to uslyszysz ze to nie bylo zakresem tej umowy i zebys sobie roszczenia z wlascicielem wyjasnial
  • Odpowiedz
  • 0
@borjaki: @ROCKNROLLLA no dobra, to poznałem już wasze zdanie. Teraz pytanie: czy jeśli właściciel ma umowę z pośrednikiem, to czy ja mogę kupić mieszkanie bez pośrednika? Tak jak pisałem, mam bezpośredni kontakt z chłopem, on mi pokazywał mieszkanie, ja nie miałem żadnego kontaktu z pośrednikiem.
  • Odpowiedz
czy jeśli właściciel ma umowę z pośrednikiem, to czy ja mogę kupić mieszkanie bez pośrednika?


@4mmc-enjoyer: Pytanie, czy on może sprzedać. Nie wiem jaką on ma umowę. A bez pośrednika jak chcesz być bezpieczny to poproś notariusza (zapłacisz mniej niż pośrednikowi), a i sensowną umowę sporządzi i poczyści księgi, jeśli trzeba.
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: jak się boisz to idź do właściciela, ale umowę przedwstępną zawrzyj u notariusza. Jeśli chcesz umowę przedwstępną cywilnoprawną to zapłać prawnikowi 1000-2000 pln za pomoc w zakupie, ale nie wydawaj 2% na pijawkę bo tylko będziesz się denerwować
Ja p------e myśl przyjacielu
  • Odpowiedz