Wpis z mikrobloga

@BojWhucie
Tani kredyt juhuu, po jego wprowadzeniu masa ludzi się rzuciła i kupiła mieszkania z rata prawie identyczna jak przed podwyżkami w związku z programem, ale trza kupić bo państwo dopłaca xD
  • Odpowiedz
z rata prawie identyczna jak przed podwyżkami w związku z programem, ale trza kupić bo państwo dopłaca xD


@onomatopejusz: W moim przypadku jest to ponad tysiaczek mniej względem tego co bym płacił za mieszkanie które chciałem kupić pod koniec 2022.
  • Odpowiedz
@affairz: Patrz też że typek gra na siebie. Program PSL/3 drogi i w dodatku firmowanego przez ministra którego nikt nie kojarzy a teraz usłyszy jak o budzie. A negatywne opinie za bump ceny tylko na tagu na wykopie.
  • Odpowiedz
Tani kredyt juhuu, po jego wprowadzeniu masa ludzi się rzuciła i kupiła mieszkania z rata prawie identyczna jak przed podwyżkami w związku z programem, ale trza kupić bo państwo dopłaca xD


@onomatopejusz: Wydaje mi się, że ludzie rzucili się także bo jest "stala" rata kredytu, tak wiem że jest przeliczana po 5 latach, potem po 10. Ale masz okresowo stałą ratę. Jakby w Polsce były normalnie stały % i na takiej
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: Tylko że te limity były tak odrealnione że prawie nikt z tego programu nie skorzystał. Chyba nie o to w tym chodzi
dla mojej gminy był limit 6 857,50 zł. Aktualnie odpalona jest sprzedaż mieszkań po 10k Także powodzenia. A limit jest tak niski, bo gmina nie sąsiaduje bezpośrednio z Wrocławiem. To że dojazd zajmuje 30 minut pociągiem już nikogo nie interesuje
  • Odpowiedz
@affairz @BojWhucie: #!$%@? komunis gada mądrzej od tuskowego ministra, coś się #!$%@?ło i chyba nie tym universum lecimy

Ale co tu nie pasuje? Przecież akurat Razemki od zawsze domagały się tanich mieszkań i mówiły jak to zrobić. Tylko wypoki z kółkiem w mózgu krzyczą, że to złe komuchy co by wszystko rozkradły.
Kredyty 2% wiadomo komu służą, a wydają się atrakcyjne dla ludzi bez pojęcia o tym jak działa rynek. Czyli
  • Odpowiedz
@BojWhucie co do dofinansowania kredytu ma rację, ale jego recepty to także ślepa uliczka. On pragnie zjeść swoje ciastko (wg zeznań podatkowych politycy inwestują w nieruchy), a dla biednych upiec ciasteczka za pieniądze podatników i rozdać wg uznania.
  • Odpowiedz