Wpis z mikrobloga

Mirki z #nieruchomosci i #budowa #budujzwykopem
Jak zapewne część spośród Was wie, Pan Areczek buduje sobie dom. Żaden szał, zwykłe 300mkw w stylu bardzo nowoczesnym i minimalistycznym w jednym z dobrze prosperujących miast powiatowych.
No i właśnie pęka bariera 480k. wydanych z własnych pieniążków. Dom z wstępnym okryciem dachu i deskowaniem, SSZ. Teraz pora na instalacje w środku, tynki, posadzki, szmery bajery. Musze się przyznać, że nie doszacowałem kosztów. Liczyłem, że zamknę się na gotowo w 800-900k. pierwotnie, teraz widzę, że realnie bliżej będzie 1kk do wprowadzenia. Ale z wyposażenia: pompa ciepła, rekuperacja, klimatyzacja, mnóstwo rozwiązań smart, okna trzyszybowe, jedno HST o powierzchni 12mkw i ogólnie wszystkie okna z bajerami. Pełna automatyka - dwie bramy na posesję, kamery smart, w środku standard raczej premium, ale z wyprzedaży :D poluje na okazje.

Pociesza mnie fakt, ze ludzie kupują za tyle mieszkania 50mkw. Albo domy deweloperskie o powierzchni 120-150mkw.

W planach został basen, sauna i Jacuzzi po wprowadzeniu się. Na to Licze dodatkowe 100k.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PanieAreczku: Dobra, dobra, mowisz o koszcie postawienia samego domu ale nie mowisz nic o dzialce. Nie kazdy dostaje dzialke w spadku.

Dobra dzialka pod duzym miastem wojewodzkim to kilkaset tysiecy, wiec nie manipuluj prosze. Sam rozgladam sie troche za dzialka pod Warszawa i 500-700k to minimum zeby miec w miare wygodna dzialke rzedu 10-15 arow.
  • Odpowiedz
  • 2
@Kielbasiarz: Zdradzę Ci pewną tajemnicę, ale nie powtarzaj tego dalej.
Działka poza Warszawa jest sporo tańsza, ale nie powtarzaj innym bo jeszcze się dowiedzą. Mam do wyboru, średnie życie w dużym mieście, vs. życie na bogato w mniejszym. To nie był trudny wybór. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: Tez zdradze ci tajemnice, mowie o dzialce poza Warszawa. W odleglosci 25-35km od Warszawy, takie sa wlasnie ceny. Mam ci podeslac linki do otodom?

W samej Warszawie taka dzialka to miliony. A Ty porownujesz ceny nieruchomosci z duzych miast wojewodzkich do swojego wypizdowa gdzie dzialke kupiles za 200k. To nie ma sensu, jak ktos potrzebuje i chce mieszkac w Warszawie czy z dobrym dojazdem do Warszawy to dzialki kosztuja
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: No tak, jeśłi pracujesz full remote albo masz dobrą pracę w powiatowym to ok. Ale jeśli dojeżdzasz do pracy do dużego miasta to koszty paliwa i amortyzacji samochodu szybkiutko dają w dupę. Mój kumpel myślał że wyruchał system i po 5 latach dojeżdzania jego samochód jest warty 20% pierwotnej wartości,miesiecznie na dojazdy traci 1000 zł i codziennie 2h życia.
  • Odpowiedz
  • 1
@bieda_kredyciarz_2proc: full remote, ja I różowa. Wydymalismy system na ostro, bez mydła. powiem więcej, stawki zagraniczne (bo robimy dla zagranicznych korpo). To się chyba liczy nawet jako wydymanie systemu do potęgi xD Ludzie nas za to szczerze nienawidzą, zazdroszczą, boli ich to.

No i kolega trochę nieogar, bo wystarczyłoby mieć firmowe auto, aby dojazdy tak nie bolały. A jeszcze lepiej jakoś ogarnąć polaczenie zbiorkomem - jakiś pociąg, wtedy w ogóle
  • Odpowiedz
@Pwado: @PanieAreczku no właśnie w sumie dość tanio muszę przyznać. Mi przy 330m^2 za samo SSO wykonawca krzyknął ok 600k, ze stolarka i SSZ wyjdzie mi pewnie ok 800k a gdzie reszta instalacji.
Generalny za to samo już mi zaśpiewał 1.1M ... muszę przyznać dobrze ogarniasz temat.
  • Odpowiedz