Wpis z mikrobloga

  • 1
@konradpra: Fascynujące. To teraz wskaż mi jeden akapit, który wskazuje na precyzję pocisków GMLRS i Excalibur zaprezentowaną przez Wolskiego i który do tego będzie podparty odpowiednimi źródłami.

O tym, że 99% tekstów napisanych jest głównie w kontekście JDAMów, które mają mniej zaawansowany system naprowadzania niż GMLRS to nawet nie wspominam.

Za to wspominałem o czymś innym: nauczcie się zauważać różnicę między faktami a swobodną interpretacją szczątkowych informacji.
@konradpra: Rebow (Wilk) to się spuszcza nad tym WRE jakby to był święty Graal.
Ale jak go zapytasz, dlaczego cywilne drony dalej latają nad rosyjskimi pozycjami, mimo ich POTĘŻNEGO WRE to nic mądrego nie potrafi napisać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 1
@wjtk123: fascynujacy to jest twój upór w przyjmowaniu faktów do wiadomości XD

A jeszcze bardziej prędkość czytania załączonych tekstów, sugerujaca że w ogóle tym nie jesteś zainteresowany.
I to jest clue całej dyskusji.

Ps:
https://www.cnn.com/2023/05/05/politics/russia-jamming-himars-rockets-ukraine/index.html

GPS jamming can affect other “smart” US munitions like the precision-guided Excalibur artillery shells fired from Howitzers and air-dropped bombs called JDAMs. The leaked Pentagon document described the JDAMS as being particularly susceptible to the disruption.
  • 1
@Hieronim_Berelek: co mają drony kontrolowane manualnie do gpsu i pocisków nim naprowadzanych na dużych dystansach?
Jak już możesz zadać pytanie o to czy cały obszar walki jest odpowiednio pokryty WRE.
Sugeruje przeczytanie załączonych artykułów przeze mnie zanim zaczniesz coś odpisywać. XD
@konradpra:
Ani jeden przedstawiony przez ciebie artykuł nie potwierdza tezy Wolskiego i niedokładności wynoszącej ~55 metrów. Ani jeden. Tego dotyczył mój pierwotny komentarz i tego nie potrafisz udowodnić.

Jak widać moje zapoznanie się z tymi tekstami było wystarczające aby to stwierdzić, bo nie każdy jest ułomkiem dla którego wyzwaniem są 2 strony a4 tekstu. Nawet wklejony przez ciebie cytat wskazuje, że największy problem mają bomby JDAM, a sam artykuł o HIMARSie
@konradpra: Masz, artykuł z listopada

“I'm also pleased to say they've had no effect on us,” USAF major general Victor Renuart said with regard to the jammers. “In fact, we destroyed one of the GPS-jammers with a GPS weapon." Likely a JDAM.


That the JDAM works even in a jamming environment bodes well for the Ukrainian war effort as Russia escalates its electronic warfare in Ukraine. The Russians aim to thwart
@konradpra: No to jakie źródło potwierdza ,,rozwinięcie Wolskiego", czyli kwestię celności, które jest wartością dodaną względem postu Wilka, którego z kolei nie negowałem?

Myślałeś, że wywiniesz się od odpowiedzi spamem i wyzwiskami?
  • 0
@Hieronim_Berelek: a co ma napisać amerykański generał?
Masz serie artykułów i opracowań na ten temat wraz z analizą brytyjskiego
Royal United Services Institute kontra słowa generała który opiera większość strategii wojennej USA na precyzyjnej amunicji.

To jest wyścig miecza i tarczy.
  • 1
@Hieronim_Berelek: czekaj czekaj a czytales co załączyłeś?

XD

Observers speculated that the Pole-21 was switched off at the time of the attack, apparently last week. “It can be assumed that the [electronic-warfare system] was not operational,” the independent Conflict Intelligence Team observed.
The JDAM is a GPS-guided bomb. But it also has an inertial guidance system that determines the bomb’s location by knowing its initial location and tracking its movement from