Wpis z mikrobloga

Omijam wątek dzbana @Klemens_anon

@Krupier: No ale na twoim skrzyżowaniu też jedziesz po łuku. Ja w takich sytuacjach wrzucam kierunkowskaz tylko w sytuacjach gdy zjeżdżam z drogi z pierwszeństwem, traktując ją jako owy tor ruchu.

Ofc w sytuacji gdy jest skrzyżowanie i ta zmiana kierunku jest duża (90 stopni) to wtedy wrzucam.

W zasadzie możemy tutaj przytoczyć ronda, które są skrzyżowaniem o ruchu okrężnym. Jadąć w okół ronda cały czas zmieniasz kierunek, bo tak prowadzi droga. Nie trzyma się kierunkowskazu w lewo jadąc na prawym pasie (omijam dyskusję o kierunkowskazie na "lewoskręcie")

podeprzyj proszę przepisem z upord. jak znajdziesz taki - stawiam piwo


@Wredna_pomarancza: Ja nie stawiam ale ty też nie potrafisz wskazać odpowiedniego przepisu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#prawojazdy #motoryzacja #polskiedrogi
  • 14
@cwlmod: czyli wg ciebie jadąc od jednej strony nie trzeba kierunku wrzucać, a od drugiej już tak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od razu mówię, że nie zaangażuję się jakoś mocno w tę kolejną dyskusję na ten temat. Jak dla mnie to możecie jeździć w ogóle bez kierunków. Tyle Bałkanów zjechałem, że nawet zacząłem uważać, że faktycznie kierunku nie są aż tak potrzebne. XD
Krupier - @cwlmod: czyli wg ciebie jadąc od jednej strony nie trzeba kierunku wrzucać...

źródło: dd

Pobierz
@cwlmod: zajrzałem w ten wątek xD
Przepisy są jasne przecież. Kierunkowskazu trzeba użyć jeśli zmienia się kierunek jazdy. Nie ma tam nic o ile stopni musi to być. Znak z pierwszeństwem kierunkowym wyklucza prostą droge. Tyle przepisy. Życie swoją drogą.
Na takich skrzyżowaniach używam kierunków tylko wtedy, jeśli moze to być dla kogoś istotna informacja
@Krupier: nie rozumiem w ogóle tego problemu z używaniem kierunkowskazów. Chyba robią to "bo tak trzeba żeby nie dostać mandatu" a nie żeby poinformować innych uczestników ruchu (do czego służy xD). Używam zawsze, gdy dla kogoś taka informacja będzie przydatna, żeby np szybciej włączyć się do ruchu czy skręcić. Nawet jeśli nie jest to wymagane przepisami.
Używam zawsze, gdy dla kogoś taka informacja będzie przydatna, żeby np szybciej włączyć się do ruchu czy skręcić. Nawet jeśli nie jest to wymagane przepisami.


@PiotrFr: a tu akurat się nie zgodzę. Na przykładzie z mojego miasta - MASA ludzi wrzuca tutaj kierunek w lewo jadąc prosto (jak żółty). Doprowadza to do sytuacji, że jadący z podporządkowanej "z góry" myślą, że ten ktoś faktycznie jedzie prosto (bo są przyzwyczajeni do tego
Krupier - >Używam zawsze, gdy dla kogoś taka informacja będzie przydatna, żeby np szy...

źródło: FireShot Capture 1299 - 17 Pawła Stalmacha Mapy Google - www.google.com

Pobierz
Ale w kodeksie nie ma definicji kierunku ruchu.


@cwlmod: odpowiem jak to zwykle odpowiadam gdy ktoś mi pisze, że nie ma w pord definicji czegoś - definicji zawracania też w pord nie masz, a jednak wiesz kiedy nie można tego robić, a kiedy można. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krupier:

a tu akurat się nie zgodzę. Na przykładzie z mojego miasta - MASA ludzi wrzuca tutaj kierunek w lewo jadąc prosto (jak żółty)


Nie zgodzisz się a mówisz o czymś innym. Tu masz 4 drogi i sprawa jest jasna. Ale np gdyby nie było drogi w lewo, to jadąc na wprost dam prawy kierunek, wtedy ten z przeciwka może jechać. A ludzie tak nie zrobią "bo nie" i często prowadzi
Ale np gdyby nie było drogi w lewo, to jadąc na wprost dam prawy kierunek


@PiotrFr: czyli z dupy tak jak np. tutaj. Wiadomo. W końcu jedziesz prosto więc wrzucasz kierunek w prawo, logiczne.

Nie rób tak.

dam prawy kierunek, wtedy ten z przeciwka może jechać.


Jak nie dasz w ogóle to też będzie wiedział, że może jechać. Bo widzi, że nie masz kierunkowskazu więc chcesz jechać prosto nie zmieniając swojego
Krupier - >Ale np gdyby nie było drogi w lewo, to jadąc na wprost dam prawy kierunek
...

źródło: FireShot Capture 1307 - 19 Wojska Polskiego Mapy Google - www.google.com

Pobierz
@Krupier: Właśnie o tym mówię. Skoro nie ma definicji to znaczy, że mamy kwestię interpretacji.

Zmianą kierunku może być zmiana kierunku widoczna na kompasie albo zmiana kierunku może być zjazd z głównego przebiegu drogi/drogi z pierwszeństwem.

Nie masz też przepisu, że masz wrzucać kierunek by dać innym znać swoje zamiary tylko masz konkretne obowiązki kiedy masz go wrzucać.
Jak nie dasz w ogóle to też będzie wiedział, że może jechać. Bo widzi, że nie masz kierunkowskazu więc chcesz jechać prosto nie zmieniając swojego kierunku jazdy.


@Krupier: Praktyka pokazuje co innego. Nie mówilibyśmy o tym gdyby to było oczywiste, a nie jest bo brak jest definicji.
a tu akurat się nie zgodzę. Na przykładzie z mojego miasta - MASA ludzi wrzuca tutaj kierunek w lewo jadąc prosto


@Krupier: A co robią tramwaje?

No bez jaj, w moim mózgu żadna komórki nie zgadza się, że jadąc po łuku w prawo należy wrzucić kierunkowskaz xD Nawet jeśli byłoby to prawidłowe to jest mega nieintuicyjne

Ależ sie zaciekawiłem tym tematem. Pogrzebię trochę w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡
A co robią tramwaje?


@cwlmod: nie wiem, rzadko tam trafiam na tramwaj.

No bez jaj, w moim mózgu żadna komórki nie zgadza się, że jadąc po łuku w prawo należy wrzucić kierunkowskaz xD Nawet jeśli byłoby to prawidłowe to jest mega nieintuicyjne


@cwlmod: ale co z tego, że to łuk? W tym przypadku jazda po tym łuku jest zmianą kierunku jazdy w prawo bo skręcasz względem dróg podporządkowanych.

Ależ sie
Krupier - >A co robią tramwaje? 

@cwlmod: nie wiem, rzadko tam trafiam na tramwaj.
N...
Dworak milion razy to tłumaczył, a i tak do ludzi nie dociera.


@Krupier: I nigdy nie dotrze bo jego ogląda garstka dobrych kierowców, a reszta nie ma pojęcia o przepisach

Obejrzę filmik później, dzięki za wrzutę