Wpis z mikrobloga

@Herostrates94: Mnie to bardziej zastanawia dlaczego w sejmie maja miejsce obrzedy religijne innych kultur.
Ja w internecie nikogo ani nie szanuje ani nie nie szanuje. Jestem neutralny i nie toleruje obrażania bo są to dla mnie prowokacje.
@Vinizius: Nie no pełna hipokryzja, wiadomo przecież że pryśnięcie komuś gaśnicą w twarz to to samo co przyklejenie plakatu z Maryją z tęczą. Nie zaczepiasz gwoździem z mózgu we framugę jak wchodzisz do domu?
naruszenie nietykalności cielesnej osoby, która starała się go powstrzymać + narażenie jej na uszczerbek na zdrowiu


@SyntaxError_: czyli to ta osoba naruszyła nietykalność cielesną Brauna a nie na odwrót
@kill15you Możesz naruszać nietykalność cielesną ludzi którzy łamią prawo, jeśli nie stosujesz przy tym nadmiernych środków. W odpowiedzi oni takiego prawa nie mają. Koleś był w trakcie łamania prawa, więc babka chciała go odsunąć, do czego miała prawo. On nie miał prawa walnąć jej proszkiem z gaśnicy w twarz, ani nawet użyć gaśnicy, o demolowaniu korytarza nie wspomnę.
@Vinizius: @kill15you Macie, bo mi się nie chce nawet dyskutować więcej na ten temat:

Art 217a KK: Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną w związku z podjętą przez niego interwencją na rzecz ochrony bezpieczeństwa ludzi lub ochrony bezpieczeństwa lub porządku publicznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Czyli ta kobieta podjęła interwencję powstrzymania oszalałego posła i ma z tego tytułu podobne
@Vinizius:

W doktrynie wskazuje się, ze zachowanie pokrzywdzonego [osoby interweniującej] musi być intencjonalne – pokrzywdzony winien podjąć interwencję na rzecz ochrony wskazanych dóbr przed ich naruszeniem czy narażeniem na niebezpieczeństwo. Interwencja ta może mieć postać np. obrony koniecznej czy stanu wyższej konieczności (zob. M. Mozgawa, Komentarz do art. 217a Kodeksu karnego, LEX). Należy przyjąć, że pojęcie interwencji odnosi się tutaj do „jakiejkolwiek czynności, mającej na celu skłonienie innej osoby do niepodejmowania