Wpis z mikrobloga

#blablacar #p0lka #gorzkiezale

Ehhh co z tymi p0lkami jest nie tak? Wrzuciłem przejazd na blablacar jako kierowca, p0lka zaklepała miejsce. Co prawda przyszła punktualnie ale wpakowała się od razu na tył. Nikt z nami nie jechał, więc już to było trochę dziwne ( blablacar to nie uber, płaci 40 zł za przejazd 300 kilometrów i oczekuje samochodu z szoferem XD ) Bywa, może zmęczona jest i spać chce iść, było już późnawo. No nic bardziej mylnego, całą drogę siedziała w telefonie XD No trudno. Z resztą po drodze mamy zgarnąć jeszcze jednego pasażera. Jedziemy z miasta A do miasta B z przystankiem pod miastem A, żeby zgarnąć jeszcze jednego pasażera. p0lka siedzi z tyłu nic nie mówi. Jechałem autostradą z prędkością autostradową czyli 140 co jest przepisowe. Przyjeżdżam do miasta B, podwożę p0lke pod dom, żeby nie musiała się tłuc przez pół miasta w środku nocy. Generalnie przez całą drogę nie mówiła, że jej coś nie pasuje a na drugi dzień dostaje ocene 3/5 bo " jazda nie była bezpieczna i samochód był w nienajlepszym stanie" (mam boczną szybę podklejoną na taśmę, bo coś pękło w środku i nie miałem jeszcze czasu tego naprawić). Kurde mogła powiedzieć, że jej coś nie pasuje i pojechać pociągiem. Od dziś nie zabieram kobiet blablacarem. Jakoś faceci nie mają problemu, a p0lka wsiada do półdarmowego środka komunikacji i bóg wie czego oczekuje. Ehhh musiałem się wyżalić bo mam same oceny 5/5 i boli mnie ta 3.
  • 69
@CloudSpanner: Da się, ale ocene widać dopiero gdy oboje użytkowników ją wystawi. Dostałem wiadomość, że mam nową ocenę i myślałem, że dostałem 5 jak zwykle więc też wystawiłem 5. Jeśli nie ma jakiegoś ogromnego przypału podczas jazdy, większość użytkowników tak robi. Z resztą totalnie się tej 3 nie spodziewałem bo podczas jazdy nie narzekała.
@jest_agrest-nie_ma: Ale zawsze masz jakiś zwrot niż jazda solo. O to mi chodzi. Z taksiarzami też nie gadam nawet jak są Polakami i próbują zagadać to albo milczę albo wprost mówię, że nie mam ochoty na rozmowę. Są oni dla mnie mięsną wkładką za kierownicą, która ma mnie przetransportować z zadane miejsce. Niczego więcej od nich nie oczekuję. Ty też nie powinieneś od swoich pasażerów. Jak sami nie zaczną gadać, a
@Tytanowy_Lucjan: Jeździłeś kiedyś na bla? Chyba nie bardzo łapiesz idee ridesharingu, to nie jest uber, że świadczysz jakąś usługę. Po coś zresztą w profilach są (a raczej były, bo na bla nie logowałem się kilka lat więc głowy nie dam) opisy kierowców, pasażerów, można sobie ustawić czy jesteś gadułą czy może małomówny. W bla jak to w bla można spotkać i poznać różnych ludzi i o to głównie w tym chodzi,
@jest_agrest-nie_ma: Ale to ty masz nierealne oczekiwania wobec pasażerów, a nie oni wobec ciebie. Ona wsiada, płaci i jedzie. Wykonała swoje zadanie poza byciem suczą, która nie zwróciła uwagi na stan techniczny (jak jej tak bardzo przeszkadzał) jak wsiadała.

W bla bla nie ma obowiązku rozmowy z kierowcą. To jest usługa współdzielonego przejazdu i ona go z tobą współdzieliła. Masz ikony dot. zwierząt czy palenia. Nie ma dot. chęci rozmowy. W
@MiguelZCali: Jak ktoś ma przejazd w idealnych godzinach dla mnie to gdzieś będę miał czy lubi on sobie gadać czy nie. Nie płacę za niezamawianą rozmowę. Mówię grzecznie, że nie mam ochoty i siedzę sobie z tyłu w milczeniu. Może mieć uraz do mnie za to, ale co mnie to obchodzi? Ja chcę tylko się dostać gdzieś indziej, a nie zdobywać znajomości ¯\(ツ)/¯

Raz nawet dosiadłem się do dwóch kolegów, którzy
@Tytanowy_Lucjan: Może źle się wyraziłem, ale nie miałem problemu z tym, że mnie nie zabawia rozmową. Miała prawo. Niemniej jednak przez takich roszczeniowych i pretensjonalnych pasażerów kierowcom odechciewa się się ich zabierać. Niech jeżdżą pociągami albo kupią sobie swoje samochody XD

@MiguelZCali: Nooo dokładnie mirku w punkt opisałeś sprawę. Tak opisy kierowców są nadal. No ale widzę, że problem nie jest jednostkowy. Jest za to coraz więcej przejazdów autobusami a
@jest_agrest-nie_ma: ja to i tak bałbym się brać nieznaną osobę do auta w dzisiejszych czasach. Taka laska mogłaby cię oskarżyć o molestowanie nawet bo jej się nie spodobałeś i weź tu się broń teraz, rozdarła by sobie bluzkę (w domu) i elo, a opinię mogłaby by ci zepsuć nawet jakby nic ci nie udowodnili. Chyba że w trakcie jazdy jest włączone nagrywanie telefonie cały czas i pasażer się na to zgadza
@MiguelZCali: OK, są informacje co do preferencji kierowcy, ale czy jest info o preferencjach pasażera? Że na przykład kierowca gadacz odrzuci pasażera milczka z tylnej kanapy, bo on koniecznie musi kłapać jęzorem całą drogę i innych ludzi nie zabierze z pobudek socjalnych?

To raczej info dla pasażera, który ma wybór kilku przejazdów w podobnej godzinie. Jak jest jeden, ale niekompatybilny rozmownie to się i tak go bierze, bo jaki inny wybór
@jest_agrest-nie_ma: z doświadczenia wiem że baby są #!$%@?ęte. Mama to co innego. Mama to zawsze mama jak o dziecko dba to on złwgo słowa nie powie. Tak samo moja babcia śp. Ale dzisiejsze p0lki zwlaszcza młode to zwykłe szm@ty. Nic się nie podoba roszczeniowośč #!$%@? do granic. A jeśli powiesz jej jakiś sekret to wiedz że ona już zaczęla do innych o nim rozpowiadać. One siebie nawzajem nawet nie szanują jedna
@Tytanowy_Lucjan: Myślę, że to jednak nie uber jak próbowaliśmy Ci wytłumaczyć i w tym przypadku kierowca decyduje kogo zabierze (nie bez powodu istnieje opcja akceptacji pasażerów do przejazdu albo anulowanie jakiegoś pasażera).

kierowca gadacz odrzuci pasażera milczka z tylnej kanapy, bo on koniecznie musi kłapać jęzorem całą drogę i innych ludzi nie zabierze z pobudek socjalnych?


Dokładnie tak może zrobić, jeśli tak mu się podoba. Kierowcom blabla aż tak nie zależy
@jest_agrest-nie_ma jakoś dużo blabla nie jeździłem a jak już tylko jako kierowca i potwierdzam, w około 80% przypadków kobiety nie wyjmują nosa z telefonu i zagajają rozmowę jak się zbliżamy do celu i liczą na podwiezienie pod konkretny adres a z facetami zawsze wspólny temat się znajdzie i droga mija momentalnie i są zadowoleni jak wysadzisz je zgodnie z miejscem na mapie bo już mają plan jak dalej dotrzeć