Wpis z mikrobloga

jak emocje już opadły, wiem że te dymy memy i imba były śmieszne, ale jak się zastanowić to mega przygnębiające i smutne co się dzisiaj wydarzyło
w Polsce, która przez stulecia była tolerancyjna i drugim domem dla żydów, nawet nie, żydzi to często byli normalni Polacy a nie "obcy", po holokauście praktycznie cała społeczność została wymordowana, pozostała jedynie malutka grupka, są sobie nikomu nie szkodzą, można się nie zgadzać z niektórymi ich poglądami, mi się bardzo nie podoba ubój rytualny i obrzezanie, ale co komu przeszkadza że sobie w spokoju świętują wspólnie z posłami tak samo jak świętowana jest wigilia...
to absolutny skandal że takie coś jest posłem. oby szybko poszedł siedzieć
#sejm #polityka
  • 18
a co komu przeszkadza krzyż?! który chce sciagnac lewica i po? no wlasnie zastanow sie hipokryto.


@jason24: można być przeciwko religii w Sejmie, przegłosować odpowiednią ustawę i ściągnąć krzyż ze ściany normalnie, a można być posłem Klaunem i odwalić trzodę, rozpylić gaśnicę w zatłoczonym Sejmie podczas pieprzonego dnia wotum zaufania dla nowego rządu i zrobić przy tym skandal dla Polski na cały świat niczym debil albo ruski agent. To są te
w Polsce, która przez stulecia była tolerancyjna i drugim domem dla żydów


@LubiePieski: to prawda że Polska taka była co doprowadziło pośrednio do osłabienia państwa a w rezultacie do rozbiorów państwa. Poczytaj historię. Popatrz też co się dzieje aktualnie w państwach zachodnich które na siłę próbują być "tolerancyjne" przez chciwość elit rządzących.
@LubiePieski problem polega na tym, że przy wielu aferach publicznych wychodziły powiązania osobowe z osobami starszymi w wierze, zachowanie obywateli Izraela tez nie wnosi optymizmu (nawet na terenie Polski- słynne wycieczki do Auschwitz). Generalnie o Żydach słyszy się źle albo nic (populacja w Polsce wg spisu z 2011: koło 7k).
: a co komu przeszkadza krzyż?! który chce sciagnac lewica i po? no wlasnie zastanow sie hipokryto


@jason24: #!$%@? zupełnie jak pis xd odwracanie kota ogonem i odbijanie piłeczki, ktoś ci ten krzyż zrzucił pryskając gaśnicą po ludziach w około? xd

Już nie mówiąc o tym że krzyż w sali sejmowej wisi właściwie nielegalnie, polecam historię tego jak on tam się znalazł. A obrzędy zapoczątkował lech i od 17 lat te
@LubiePieski: Te czasy, o których piszesz, to było kiedy populacja tej planety była mniejsza niż pół miliarda ludzi, nie było globalnej gospodarki, 99% krajów nie było politycznie jakąś wersją demokracji, w atmosferze nie było 170% normy CO2 co przez kilka(naście) ostatnich milionów lat, w krwi każdej osoby nie było mikroplastiku, a państwo Izrael nie istniało.

Fajnie się przerzuca swoje "myślowątki" o czasach minionych na czas teraźniejszy, myśląc że większość stałych i
@LubiePieski: czasy się zmieniły, wielu Polaków narażało i nawet poświęciło swoje życie dla ratowania Żydów podczas drugiej wojny światowej (najwięcej nagród Sprawiedliwy wśród Narodów Świata), odwdzięczyli nam się antypolską polityką, oskarżaniem Polaków o holocaust, i brakiem ambasadora w Izraelu. Jak ich rząd się zmieni i postara się poprawić relacje z nami, wtedy możemy rozmawiać.
ale co komu przeszkadza że sobie w spokoju świętują wspólnie


@LubiePieski: mi przeszkadza bo sejm powinien być świecki. Co następne, będziemy w sejmie razem śpiewać Hare Kryszna skoro wyznawców tej religii jest więcej w naszym kraju?