Wpis z mikrobloga

@Zorganizowany_chaos: Jak mnie kiedyś pies chapnął do dostał w pysk, chwyciłem go za szyję jebłem o ziemie i dostał 1 jednego szczała, jeszcze chciał pyskiem wywinąć się i ugryźć to dostał drugiego mocnego, od tej pory był spokój wiedział kto dominuje.

Owczarek niemiecki to był.
Jeśli pozwoliłeś psu na takie coś i nie dostał #!$%@?, to już jesteś zdominowany, to jest zwierze, ono musi wiedzieć kto rządzi a odbywa się to
@Doment @Zorganizowany_chaos dlaczego owczarki niemieckie takie #!$%@? są? Nie możecie jakiegoś kundelka czy labradora se sprawić tylko tych hitlerowców zakichanych albo inne pitbule a pozniej placz bo łeb komus piesek odgryzł, moj blablador nigdy nie był wychowywany pod kątem dominacji wlasciciel-pies a nigdy mnie nie ugryzł ani nawet zębem nie dotknał chyba że przy dawaniu smakołołyka z ręki przez przypadek zachaczy ale momentalnie zaczyna "przepraszac"
@Wincyyyyj: nie może... chyba nie masz za wiele pojęcia o psach co nie? To była sytuacja, w której pies czuł się zagrożony, psy nienawidzą lekarzy, źle im się kojarzą (obcinanie pazurów, igły, grzebanie w dupie). Jakby Ciebie jakiś typ ciągnął w miejsce, w którym będziesz cierpiał to nie broniłbyś się? Pies nie wie, że to dla jego dobra
@MetalowyBieg: to nie Owczarki są #!$%@?, tylko właściciele ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tylko ci, którzy nie poświęcają im wystarczająco dużo czasu.
Ja ze swoim psem jeździłem do psiego przedszkola czy lub inne treningi. Nie rzuca się na innych ludzi czy zwierzęta. W tym konkretnym przypadku, zadziałał instynkt i samoobrona. Założę się, że przez wyrzut adrenaliny, już nawet nie pamięta, co się stało przed lecznicą...
@MetalowyBieg: Owczarki to psy użytkowe i jest to jedna z najbardziej inteligentnych ras na świecie. Mi to bardzo imponuje.
Labradory po prostu zostały wykastrowane genetycznie na drodze ich hodowlanej ewolucji z takich cech jak samoobrona czy terytorializm. Pewnie mógłbyś mu wsadzać śrubokręt w oko, a on nic nie zrobi.... taka rasa i nic z tym nie zrobisz. Tobie to pasuje, a mnie nie.
@Doment: wybacz ale to brzmi jak patologia xD nie będę #!$%@?ł się pięściami z moim psem - jeszcze na ulicy, przed lecznicą weterynaryjną. To takie prymitywne... Dzieci też tak #!$%@?, jak zrobią coś nie po twojej myśli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak wspominałem - pies czuł zagrożenie i wygrał instynkt.
@MetalowyBieg: owczarki docelowo mają być uważne i atakować w razie zagrożenia. Niestety, sporo z nich z uważnych stała się histeryczna a zamiast zrównoważenia, to atakują z lęku. Rasa coraz gorzej się zachowuje, bo hodowcy dobierają psy pod ładne futerko a nie pod charakter. Do tego większość tych psów biorą różni wasaci Janusze, co albo mają psa całkiem w dupie, albo biorą na szkolenia do "typa co od trzydziestu lat trenuje owczarki"