Wpis z mikrobloga

#pkp #pkpintercity #intercity #podroze #pociagi

Pociąg który mnie interesuje jedzie 9 godzin w nocy i nie ma dostępnych kuszetek. Czy grozi coś za wykupienie całego przedziału tj. 6 miejsc dla 2 osób ? Czy jest jakiś przepis na to gdyby 2 bilety kupić normalne a pozostałe 4 np. z ulgą studencką i powiedzieć, że znajomi studenci nie zdążyli na pociąg?
  • 20
  • Odpowiedz
@mactez: Kupuj, co chcesz, ale miej świadomość, że na wolnych miejscach i tak ktoś może usiąść, bo np. nie będzie miał miejscówki albo będzie szukał spokojnego przedziału. Zresztą nie wiem, czy w tej sytuacji konduktor nie anuluje tych biletów dla "znajomych studentów" i będzie można je kupić.
  • Odpowiedz
@mactez Możesz wziąć 4 miejscówki dla niemowląt za darmo i powiedzieć, że się rozchorowały ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam tak kiedyś zrobiłem jak jechałem na koncert rammsteina do Chorzowa, bo chciałem sprawdzić czy to działa. Zepsuł się jednak drugi pociąg w trasie i ustąpiłem jakiejś ledwo żyjącej babci stamtąd.
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: a jakby zrobić przy droższym wariancie - kupić 6 normalnych biletów i powiedzieć że wszystkie są moje ? Nadal uznają że na te miejsca mogą posadzić dowolne osoby bez miejscówki?
  • Odpowiedz
  • 17
@mactez kup sobie 4 dmuchane lale, przykryj je jakimiś kocami, jak przyjdzie konduktor albo ktoś będzie chciał się dosiąść, powiesz, że koleżanki śpią i żeby ich nie budzić, ale jak trzeba to możesz pokazać bilety ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@mactez to podobno cwaniaki kupują bilety dla dzieci do 3 lat a to kosztuje 0zl i masz cały przedział, konduktorowi mówisz że zachorowały dzieci i nie jada na wycieczkę. Januszostwo na maksa
  • Odpowiedz
@mactez Była kiedyś o coś podobnego drama na wykopie spróbuję zaraz odkopać, ale z tego co kojarzę jak kupisz 6 biletów normalnych to nikt nie ma prawa na nie usiąść. Aczkolwiek muszą to być bilety normalne, w przeciwnym razie konduktor nie zainterweniuje jak ktoś usiądzie tak czy siak.

Taki był wniosek z tej dramy.
  • Odpowiedz
@mactez ogólnie jak nie chcesz, żeby ktoś koło siedział w bezprzedziałowym wagonie to jest trik, ze kupujesz bilet dla siebie a obok Twojego miejsca kolejny z ulgą 95% i w bezprzedzialowym to się generalnie sprawdzi ale jak wykupisz cały przedział to przy tak długiej trasie i tak się pewnie ktoś przypałęta i się dosiądzie. Ale spróbować możesz te 5% ceny biletu to jakieś grosze wyjdą ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@mactez: Kup oddzielnie te dla siebie i te puste. Konduktor nie daje #!$%@? o wolne miejsca, sprawdza bilety tym którzy są obecni.
  • Odpowiedz
@mactez ja raz jak miałam bilet bez miejscówki i widziałam jak w przedziale 6 osobowym siedziały tylko trzy laski to sobie usiadłam. Powiedziały wtedy, że te miejsca są zajęte, odpowiedziałam „okej” i w sumie tyle. Nie wiem czy to one wykupiły te miejsca, bo chyba nie miały odwagi mnie wyrzucić.
  • Odpowiedz
i powiedzieć, że znajomi studenci nie zdążyli na pociąg?


@mactez: wtedy może się okazać że jednak dokonają zwrotu biletu. Musisz mieć bilet na okaziciela żeby wszystko było legalnie.
  • Odpowiedz