Wpis z mikrobloga

Hej to znowu ja i znowu mam problem z qgisem XD. Znowu pewnie coś z tą zasmarkaną tabelą atrybutów. Pozwolę sobie zawołać @Drmscape2 bo ostatnio bardzo pomogłeś kochany.

Chciałem te wspomniane ostatnio punkty wrzucić sobie w GPSa (Garmin GPSmap 64s). Nauczyłem się więc jak robić punkty w jednej warstwie, potem nauczyłem się jak je eksportować do GPX'a. I wszystko fajnie, szybko i sprytnie, tylko GPS nie wyświetla nazw tych punktów. Punkty są, nazw nie ma. Tu już nie wiem co robić i jestem w kropce.
#gis #qgis
  • 2
  • Odpowiedz
I wszystko fajnie, szybko i sprytnie, tylko GPS nie wyświetla nazw tych punktów.


@ruda_stuleja: a to tego ci nie powiem bo to już pytanie bardziej dot. GPSa niż QGISa i nie wiem bo z plikami GPX nigdy nie pracowałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: ()
I tak dzięki za szybką odpowiedź.

Co ciekawe jak wcześniej nie umiałem w qgisie eksportować SHP do GPX i robiłem to przez konwersje pliku KML w konwerterze online to nazwa była, co prawda wszędzie taka sama (WPT001). Teraz jak będę miał 56 punktów i codziennie będę musiał wydzielać po kilka z nich dla ludzi co pójdą tam rozkładać fotopułapki to jednak dobrze by było
  • Odpowiedz