Wpis z mikrobloga

Doskonale pamiętam jak na wykopie było mówione, że:

"Nieee nikt z PO nie wprowadzi 800+" , "Tusk tak mówi, bo musi" "Musi tak mówić bo nikt na niego nie zagłosuje ale i tak nie wprowadzi kolejnego rozdawnictwa"

Tak, że ten...

#!$%@? socjalem gospodarkę dalej.

https://twitter.com/Platforma_org/status/1733518750593237033

#polityka #bekazpo #bekazpisu #bekazpolakow #gospodarka #ekonomia #finanse
hugoprat - Doskonale pamiętam jak na wykopie było mówione, że:

"Nieee nikt z PO nie ...

źródło: temp_file2209170354691435062

Pobierz
  • 27
@hugoprat: Gdyby nie wypłacił 800zł to by go widłami pogonili ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale spokojnie Tusk ma doświadczenie za 1,5-2 lata jego minister finansów zacznie bredzić, że "nie pieniędzy nie ma i nie będzie"
@hugoprat: ale czego oczekiwales? Że przyjdzie Tusk, cofnie nowelizację przyklepaną przez PIS, przy chwiejnej przewadze wypracowanej dzięki koalicji z innymi partiami, nie wspominając, że samo PO ma nadal mniejsze poparcie. I to jeszcze w przeddzień wyborów samorządowych, a następnie prezydenckich, z realnym widmem przedwczesnych wyborów parlamentarnych.
@cavird Czy ja gdzieś napisałem, że czegoś oczekiwałem? Punktuje jeno idiotyzmy ludzi, którzy się tu często wypowiadają.
Natomiast nadal uważam osobiście, że programy takie jak 800+ niszczą gospodarkę i służą jedynie do kreowania poparcia dla partii aktualnie będącej u władzy - nic więcej.
@hugoprat: No nie napisałeś, ale nie rozumiem jaki cel przyświeca takiemu postowi, bo punktowanie osób nie potrafiących myśleć, lub partyjnych trolli mija się z celem i nie wywoła nich, żadnych refleksji. Co więcej, nawet, gdyby konfa zdobyła na tyle szerokie poparcie, aby rządzić, to przy obecnym kalendarzu wyborczym jestem pewny, że nie ruszyłaby nic, aby poparcia nie stracić, tym bardziej, że poprzednia ekipa przyklepała na koniec swojej kadencji tak piękny prezent.
@cavird "jaki cel przyświeca takiemu postowi"

Choćby wciągnięcie wielu osób w rozmowę. Jeśli choć jedna osoba otwiera oczy to już można uznać za sukces. Ja nie widzę sensu przemilczenia wszystkiego tylko dlatego, że ktoś jest niedoinformawny, źle poinformowany lub niemyślący jak sam to nazwałeś.
Natomiast nadal uważam osobiście, że programy takie jak 800+ niszczą gospodarkę


@hugoprat: Możemy przestać powtarzać te ekonomiczne dyrdymały jakoby program, który jest w większości cywilizowanych miałby nas zrujnować?

Już mieliśmy zbankrutować tyle razy poprzez pierw wprowadzenie 500, potem jego rozszerzenie na pierwsze dziecko, a wyszło, że gospodarka dalej się rozwija i mamy najmniejsze bezrobocie w 3RP.
Już mieliśmy zbankrutować tyle razy poprzez pierw wprowadzenie 500, potem jego rozszerzenie na pierwsze dziecko, a wyszło, że gospodarka dalej się rozwija i mamy najmniejsze bezrobocie w 3RP.


@Logika_wykopu: Nie, nie, to nie tak, gospodarka się rozwija bo władzę przejmuje PO, wcześniej 500+ rujnowało gospodarkę bo rządził PiS, pamiętam wyliczenia ile elektrowni atomowych można było postawić zamiast 500+. Teraz te wyliczenia nagle polubiły ciszę xD
Bo wiadomo, teraz rządzi święta PO
@Logika_wykopu program, który ma na celu zwiększenie dzietności nie przynosi żadnego efektu wręcz przeciwnie - a więc zwiekszamy zaangażowanie - wierzysz, że teraz to zadziała? Bo jeśli nie to należy zadać pytanie: W jakim celu w takim razie kontynuujemy program? ba! zwiększamy środki na program. Jak inaczej można nazwać takie działanie jeśli nie marnotrawieniem gigantycznych pieniędzy? I do brzegu > zatem czy marnotrawienie tak ogromnej ilości pieniędzy nie niszczy gospodarki? Nie hamuje
@Logika_wykopu uważam, że równie wielki jak nie większy wpływ na ten aspekt miały spadek bezrobocia czy wzrost płac nisko wykwalifikowanych pracowników, związany z kurczeniem się podaży pracy i starzeniem się społeczeństwa.