Wpis z mikrobloga

Witam, mam bardzo irytujący problem z internetem na laptopie HP windows 11, mianowicie podczas korzystania jak zwykle z internetu z routera który jest ogólny dla jednego budynku nagle się wysypał sam się rozłączył po czym po wpisaniu odpowiedniego hasła oraz ponownym połączeniu się z routerem wyskakuje komunikat "nie można połączyć się z tą siecią".
Wszystkie porady na necie oraz na forach absolutnie próbowane oraz swoje własne co zalecane było do spróbowania w celu rozwiązania błędu, od grzebania oraz resetowania karty sieciowej po całkowity format i przywrócenie do stanu początkowego systemu.
Ten cały rozwiązywacz problemów Windows mówi coś w stylu że sieć wi fi nie wyraziła zgody na połączenie czy jakoś tak.
Warto również podkreślić, że ten sam internet działa bez żadnego problemu na telefonie, tak samo i na laptopie działa hotspot wi fi przesylany z telefonu oraz inne sieci wi fi, problem pojawił się jakoś w październiku gdzie była aktualizacja jakas natomiast nie mam pojęcia czy to miało wplyw na to, że nagle router odrzuca połączenie.
No wiec stąd pytanie co w takim bądź razie popróbować, mimo iż 90% metod już zostało zastosowanych XD.

No i w sumie też pytanie takie off top, czy da się jakoś przesłać połączenie wi fi ale z routera nie z transmisji danych z telefonu na laptopa?

#informatyka #internet #siecikomputerowe #laptopy #wifi #windows11
  • 7
  • Odpowiedz
czy da się jakoś przesłać połączenie wi fi ale z routera nie z transmisji danych z telefonu na laptopa


@Smolarek212: wyłącz transmisję danych (danych komórkowych, zostaw włączony wifi, podlacz telefon przez USB do kompa i włącz udostepnienie neta przez USB. Zależy pewnie jaki to telefon, wersja systemu etc ale jak będziesz miał neta a LTE/trans. danych wyłączona to chyba sukces?

może zbanowali twoj MAC adres? zmożesz podmienić we właściwościach urządzenia w
  • Odpowiedz
  • 0
@kopyrta: Dobra, jest taka opcja rzeczywiście jeśli chodzi o udostępnienie neta przez usb wielkie dzięki, jak na razie tak będę leciał :)
Natomiast co do banicji adresu to wątpię, zwłaszcza że router ma tak jakby sąsiad na parterze, wątpię by miał taki kaprys by grzebać w routerze i akurat mnie zablokować, ale kto wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i sam fakt że robiłem co mogłem z
  • Odpowiedz
@Smolarek212: na stronie HP lub Intela szukałeś narzędzia do diagnostyki WIFI? jeśli karta wifi jest na chispecie od Intela to można szukać, aktualizowałeś sterowniki od HP ? w widzie masz resetowanie sieci, możesz w menedżerze urządzeń usunąć kartę sieciowa wifi, restarcie i powinna wrócić lub wyszukać ponownie... a może siła sygnału jest za słaba dla karty i dlatego tak się dzieje
  • Odpowiedz
  • 0
@kopyrta: Wszystko pobierane, od a do z aktualizowane wszystkie sterowniki.
Jutro pokombinuje jeszcze na stronie routerze bo typ da mi hasła i zobaczymy, może tam się znajdzie rozwiązanie
  • Odpowiedz