Wpis z mikrobloga

Ankieta. Który rozkład na metrażu ~50m2 uważacie za odpowiedni?

U deweloperów często widać dwa warianty: 2 lub 3 pokoje na ~50m2. Wariant z 3 pokojami to często jedna klitka na 7-9m2 (ale być może niektórzy to preferują?).

Co byście woleli?

#nieruchomosci #mieszkanie

~50m2 to metraż odpowiedni dla:

  • 2 pokojów 60.8% (115)
  • 3 pokojów 39.2% (74)

Oddanych głosów: 189

  • 20
  • Odpowiedz
@haha123 Trzeba wyważyć na czym ci zależy. Z mojego doświadczenia deweloperskie z "łączonymi" dużymi przestrzeniami mają fatalną akustykę. Siedzisz w salonie, a jakbyś był w przedpokoju, bo od publicznego korytarza dzielą cię tylko drzwi wejściowe.
  • Odpowiedz
  • 1
3 pokoje, można zrobić wtedy często sypialnię, która nie styka się ścianą z sąsiednimi mieszkaniami.


@Yuri_Yslin: tylko ta sypialnia to będzie tak wyglądać, że wejdzie do niej łóżko i nic więcej. Trochę jak w celi. Sam bym nie chciał w czymś takim spać.

I tak jak napisałeś - na gabinet też za mało. Tak więc kurde ciężko znaleźć zastosowanie dla tej jednej klitki. Chyba jedyne zastosowanie to wyburzenie ściany i wtedy
  • Odpowiedz
tylko ta sypialnia to będzie tak wyglądać, że wejdzie do niej łóżko i nic więcej. Trochę jak w celi. Sam bym nie chciał w czymś takim spać.


@haha123: Ja większość życia spałem w małej i nie było źle - powiem więcej, z uwagi na długość łóżka, trudno dopasować TV, który daje "efekt retiny". Jeśli do ściany jest daleko, to po prostu trzeba kupować wielki telewizor. Tzn. może nie każdego to interesuje,
  • Odpowiedz
Np. chcesz sobie wsadzić gejmingowego kompa z zasilaczem 700w do takiej klitki i po chwili grania robi się ciepło.


@haha123: Klima, panie. Mieszkanie w 2023 bez klimy to jakieś nieporozumienie. :)

Tak w ogóle to właśnie trzeci pokój się przyda mocno, bo...

w salonie chcesz pewnie mieć standardową jamę do netflixa, mieć gdzie julki zapraszać na randki, etc. Tzn. można tam OFC wstawić biurko, ale jakoś to tak nie wyglada. Poza
  • Odpowiedz
  • 0
w salonie chcesz pewnie mieć standardową jamę do netflixa, mieć gdzie julki zapraszać na randki, etc. Tzn. można tam OFC wstawić biurko, ale jakoś to tak nie wyglada.


@Yuri_Yslin: w sumie to też trochę zależy od układu, bo czasem są takie, że masz np. salon ze ścianami o długości 6-8-9m2. Wtedy też można to ładnie ułożyć - jama do netflixa, a obok konsolka albo kompik ;)

I wtedy nawet jak jest
  • Odpowiedz
I wtedy nawet jak jest druga osoba, to też żaden problem - jedna sobie siedzi w jamo-biurze w salonie, a druga koło łóżka ma swoje szpeje.


@haha123: Teoretycznie... ja mieszkam już jakiś czas z partnerką, i to taką, która jest gamerką, więc jest niby łatwiej. A w praktyce - ona chce sobie pograć z bratem w necie, ja chcę przejść jakiegoś JRPGa i wychodzi to świetnie, bo ja mam swój
  • Odpowiedz
@czykoniemnieslysza: jest też wada - jeden pokój to klitka 7-9m2, w którym ciężko cokolwiek zorganizować ;(


@haha123: może to być pokój dla dziecka, mała siłownia, garderoba/schowek, imprezopalarnia, pokoik gościnny, gabinecik, trzymać tam rower. Zresztą od 9 metrów da się już mieszkać- wersalka, biurko, szafka.
  • Odpowiedz
  • 0
Teoretycznie... ja mieszkam już jakiś czas z partnerką, i to taką, która jest gamerką, więc jest niby łatwiej. A w praktyce - ona chce sobie pograć z bratem w necie, ja chcę przejść jakiegoś JRPGa i wychodzi to świetnie, bo ja mam swój pokój, a ona zajmuje salon. A tak to musisz jednak słuchać kogoś, kto nawala obok Ciebie, nawet na słuchawkach, a pewnie wiesz, że cicho wtedy nie jest ( ͡
haha123 - >Teoretycznie... ja mieszkam już jakiś czas z partnerką, i to taką, która j...

źródło: uklad50m2

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
może to być pokój dla dziecka


@nunczako: nigdy bym swojego dziecka nie skazywał na życie w klitce 7m2 xD Jakby były dzieci to trzeba kupić coś większego wtedy.
  • Odpowiedz
@haha123: imo 3 pokoje zawsze wygrywają, nawet jak jeden z nich ma być właśnie na 9m. 50m to może trochę mało żeby to wszystko upchać, no ale jednak dodatkowe pomieszczenie to błogosławieństwo. Nie wyobrażam sobie zapraszania znajomych do salonu gdzie jest aneks kuchenny, aneks biurowy, aneks telewizyjny i co jeszcze tam #!$%@?? A właśnie komfortowe miejsce do pracy najciężej jest wkomponować w mieszkanie żeby "nie gryzło w gały". Tak to elegancko
  • Odpowiedz
tylko ta sypialnia to będzie tak wyglądać, że wejdzie do niej łóżko i nic więcej


@haha123: ja tak mam i jestem zadowolony. Tylko trzeba pamiętać że to oznacza do spania otwarte drzwi do sypialni albo okno żeby mieć powietrze
  • Odpowiedz
@haha123: z punktu widzenia ojca sporej rodziny, to taki metraż jest dla mnie za mały, ale dodatkowy pokój zawsze na propsie, bo można bąbelki ulokować. Druga sprawa, ze przy 3 pokojach jestem praktycznie skazany na aneks kuchenny co dla mnie jest nie do zaakceptowania. Reasumując u mnie minimum to 60m2 +
  • Odpowiedz