Wpis z mikrobloga

Pacjent awaryjny - Siemens eq500.
Usterka początkowa - zaparzacz zacina się w ekspresie i trzeba go wyrywać.
Po rozgrzebaniu przez jakiś serwis, gość dostał info, że sprzęt do wyrzycenia. Jak go w końcu dostałem, zaparzacz był wsadzony w połowie cylku zaparzania i zablokowany. Ogólna tragedia.
Po rozłożeniu, trzeba było ustawić te tryby, by otwory się pokrywały w pozycji zaparkowanej.
Myślałem że to wystarczy, jednak zaparzacz strzelał i blokował się podczas rozkładania po parzeniu.

#kulkoweekspresy #siemens #eq500 #ekspresdokawy
Kulek1981 - Pacjent awaryjny - Siemens eq500.
Usterka początkowa - zaparzacz zacina s...

źródło: 20231128_215726

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
zaparzacz zacina się w ekspresie i trzeba go wyrywać.


@Kulek1981: też to mam, chyba ten model ma taką wadę. Ja sobie radzę tak, że przy otwartych drzwiczkach wkładam patyk od sushi w czujnik zamknięcia drzwi i widzę jak ten trzpień u góry się przekręca. Wtedy elegancko mogę włożyć zaparzacz bez problemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 5
Po rozebraniu zaparzacza, sprawdzeniu i złożeniu, efekt nie znikał, brakowało czegoś do jego zbyt szybkiego rozsuwania się komory na kawę od tłoka. To powodowało że dwa plastikowe palce, które mają przeskoczyć i zablokować się pod koniec, nie przeskakują, tylko obniżają i uderzają o plastik, mocno strzelając. Na zdjęciu jest miejsce, które fabrycznie jest wykonane źle (wg mnie).
W ramach naprawy nałożyłem tam sporo grafitu i cyjanoakrylu w żelu, tworząc dodatkową krawędź ze
Kulek1981 - Po rozebraniu zaparzacza, sprawdzeniu i złożeniu, efekt nie znikał, brako...

źródło: 20231129_130219

Pobierz
  • Odpowiedz