Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hej Mirki, mam pewien dylemat odnośnie #emigracja. Próbowałem nastawić się na to od wielu lat, jednak lockdown w 2020 i pewne osobiste sytuacje przedłużyły mój pobyt tutaj. Najpóźniej chcę wyjechać na początku lutego 2024, środki na wyjazd i jedzenie będę miał. Zawsze mnie zastanawiało: jak inni załatwiają sobie taki wyjazd do Holandii czy Niemiec na kontrakcie? Może ktoś z was ma namiary na sprawdzone agencje pracy które zajmują się umowami za granicą? Wiem że w praktyce nie jest to takie kolorowe jak opowiadają, ale chcę wyjechać z kraju i zacząć w nowym środowisku, stabilność jest tu na pierwszym miejscu. Nie mam żadnych znajomości za granicą, znam język angielski (komunikatywny, na dobrym poziomie) i trochę niemieckiego (głównie jakieś podstawy). Mam wykształcenie średnie na profilu ogólnym z maturą. Próbowałem pytać w jednej z lokalnych agencji pracy, ale na miejscu dowiedziałem się że jest ona przeznaczona dla uchodźców, których wysyłają do kołchozów w moim mieście.
#emigrujzwykopem #pytanie #wyjazdnastale #podroze #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Korzystają z agencji pracy...? jak wpiszesz "Holandia + agencja pracy" to masz mnóstwo wyników razem z ofertami. Ja pojechałam dwa razy z pierwszą lepszą z Google i było ok.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie rozumiem szczerze czego konkretnie za granica szukasz to raz dwa czy interesuje cie balowanie za granica czy odlozenie sobie troche. W holandii napewno jest latwiej na poczatek oraz ze znalezieniem znajomosci - ale ciezko zeby ogarnac sobie mieszkanie czy wyjsc pod firme. W niemczech znowu może być problem bez jezyka niemieckiego oraz z mieszkaniem na początek ale potem jest łatwiej załatwić sobie kotrakt bezpośrednio pod firmę lub własne mieszkanie.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Czeski_Pablo planuje jechać już na stałe i nie wracać. Nie jestem jakoś szczególnie związany z Polską, więc nie będzie mi za bardzo tęskno. Chodzi mi o to by móc na początek właśnie coś odłożyć, pójść na swoje i żyć sobie stabilnie. Jeśli chodzi o języki, jestem w stanie podszkolić się na miejscu, a niemiecki nie jest taki trudny jak się może wydawać.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim także polecam Niemcy. Ciężko tutaj ogarnąć sobie życie (mieszkałem w 3 krajach i tutaj to dosłownie walka z wiatrakami), pytanie tylko czy zajmujesz się czymś konkretnie czy wszystko ci jedno byleby na start mieć dach nad głową i pracę
  • Odpowiedz