Wpis z mikrobloga

Te maty wygłuszające pod misę wc coś dają? Majster mówi, że to jest bez sensu, tylko bardziej misa odstaje od stelaża, a ta geberitowa to już w ogóle twarde dziadostwo. Twierdzi, że jak jest misa dokręcona, to nic się nie ma prawa ruszać

#remont #remontmieszkania #remontujzwykopem #budowadomu #budujzwykopem #zlotaraczka #majsterkowanie #pytanie #remont #kiciochpyta #dom #problem #geberit #wc #lazienka #lazienki
becvvv - Te maty wygłuszające pod misę wc coś dają? Majster mówi, że to jest bez sens...

źródło: Mata-wygluszajaca-WC-bidet-stelaz-GEBERIT-KOLO

Pobierz
  • 12
@becvvv: w jednym majster ma rację, kibel nie jest na tym tak sztywny jak na płytce i z czasem silikon się potrafi obrywać. Ja u siebie w żadnej łazience nie dawałem świadomie. U klienta wg. życzenia
@becvvv: Coś podłożyć pod WC trzeba koniecznie, inaczej płytka za misą może pęknąć bo odlewy bywają krzywe. Natomiast ja geberitowych mat nie daje bo są za grube, przerzuciłem się na cieńsze za kilka złotych z allegro. Oprócz tego obciążam miskę podczas silikonowania. Tym sposobem jest estetycznie, bezpiecznie i nic nie pęka.
@becvvv: ja mam i żałuję bo kibel tańczy, tzn nie da sie dokręcić tak mocno żeby nie przesuwał się delikatnie po ścianie. Silikon pęką bo nie da się kibelka dobrze wypoziomować i wraca do krzywej pozycji (5mm na poziomicy w prawo w dół). podobno można to jakoś przykleić sylikonem czy mamutem do ściany
@becvvv: te maty nie są wygłuszające (bo i niby co mają wygłuszać i jakim cudem???), tylko mają stanowić warstwę pośrednią między ceramiką a ścianą. Ani jedno ani drugie nie musi być idealnie płaskie, jak zaczniesz dokręcać kibel bez tego a na środku będzie górka, nawet głupie ćwierć milimetra, to dokręcanie śrub skończy się głośnym "PUK" i długim, głośnym #!$%@?. I serio, lepiej to dać. Problem żaden przecież.

tzn nie da sie
@becvvv: nie wiem, przy Grohe miałem taką może 3mm, ładnie się zagniotła do minimalnej szczeliny, opitolonej finalnie silikonem. Przy jednej misce maty nie było (zaginęła w niewyjasnionych okolicznościach), więc zamiast niej dałem cienką matę gąbkową od paneli podłogowych i też było ok (kibel już 10 lat wisi).
@becvvv: nie trzeba tej geberitowskiej, możesz nawet jakieś noname'y o połowę tańsze dać, ważne, żeby było coś, co zniweluje nam nierówności na misce
@becvvv: dawaj matę, ale nie silikonuj kibla od razu, tylko po jakimś czasie dociagnij śruby jak mata się ułoży. Jak miska ze śrubami z dołu, to warto te nakrętki na szpilki wkręcić głębiej niż w instrukcji. Mam miskę Grohe i z tego, co pamiętam, to na ustawieniu zgodnie z instrukcją, odstawała sporo od płytek. Dokręciłem nakrętki z dobre 4-5mm, potem miskę z czuciem i po jakimś czasie #!$%@? tak, że miska