Wpis z mikrobloga

Cześć, mam internet vdsl (telefoniczny) z orange z "umowną" prędkością do 80mbit. Mam z nim nie lada problem, poniewaz oprócz żałosnie niskiej prędkości [ powinienem miec chociaz te 70mbit bo dystans polozenia kabla do centrali wynosi jakies max 350m a ja mam praktycznie najnizsza deklarowana predkosc tak jakbym byl bardzo daleko oddalony kablem] to również działa on niestabilnie, bedac w pokoju centralnie za sciana gdzie jest router, korzystajac z telefonu po wifi strony czesto potrafia sie bardzo dlugo ladowac tak ze musze przelaczac na lte bo mnie szlak trafia.Tak samo gdy cos pobieram to nawet nie moge obejrzec filmu na yt w jakosci 720p bo sie zacina xD. Na całym moim osiedlu rok temu położyli kabel od swiatłowodu, najprawdopodobniej zrobiła to jakas lokalna firma "krzak" ktora zgarneła dofinansowanie i tyle bo przez caly ten czas nie bylo zadnej informacji z oferta na swiatlowod od nich ani nic. Orange tak samo nic o tym nie wie i mimo ze kabel jest to nie ma opcji podlaczenia swiatlowodu. Rozmawialem z gosciem z orange i powiedzial mi ze na ten moment nie ma innej mozliwosci na szybszy internet od orange na adresie gdzie mieszkam. Wiec moje pytanie do was brzmi co moge w tej sytuacji zrobic? Bo raczej reklamacja i łudzenie sie technicy rusza dupe i cos zrobia zeby byla wieksza predkosc chociaz do tych 70mbit jest złudne. Wiec skoro nie moge miec swiatłowodu a ten vdsl jest do bani to zostaje mi chyba jedynie zrezygnować z orange i szukac czegos lepszego ale do wyboru mam chyba jedynie albo internet radiowy albo lte z limitem danych co tez jakos nie zacheca. No chyba ze sie myle. Co byscie mi doradzili, co bedzie najlepsza opcja zeby miec szybszy internet we w miare dobrych pieniadzach. Speedtest pokazuje wynik po kablu jak cos. Dzieki za pomoc

#internet #wifi #router #swiatlowod #swiatlowody #orange #speedtest #plus #play #problem #vdsl #neostrada #modem #pytanie #pytaniedoeksperta #pomoc #siecikomputerowe #lte #5g #network #informatyka
Kruszetopy - Cześć, mam internet vdsl (telefoniczny) z orange z "umowną" prędkością d...

źródło: IMG_20231207_111818482_HDR

Pobierz
  • 16
@wigr: Już sie dowiedziałem po czasie jaka to firma położyła swiatłowód ale dzieki za pomoc. Wiem ze kazdy swiatłowód byłby lepszy ale akurat ta firma co go położyła ma strasznie #!$%@?ą oferte: 100zł za 600mb i 800zł za podłączenie swiatłowodu (i to na promocji) i na dodatek ma wiekszosc negatywnych opinii XD Gdzie w takim orange aktywacja kosztuje 60zł. Kabel jest polozony ale jestem zdany tylko na internet od tego dostawcy