Wpis z mikrobloga

Czy Wy też uważacie że data zaprzysiężenia nowego rządu (13.12.2023r.) jest wybitnie niefortunna?
Jak myślicie, jakie będą te nowe rządy?

Osobiście mam same negatywne odczucia. Jak dla mnie może nas czekać powtórka z lat 1991/1993/2007, czyli niedotrwanie do końca kadencji i podziały wewnętrzne wśród opozycji. Wiele będzie zależeć od czynników zewnętrznych jak kwestia Ukrainy, kryzys w USA i podział UE w latach 2025/2026.
#polska #sejm #polityka
  • 30
@Xing77: @Diakrytyczny ja mam obawy, że znów zapomną o polsce B - powiatowej. już wycofująsię rakiem z kwoty wolnej 60k (co to jest? lata temu w uk było 11k funtów) i chcą zrezygnować z dobrowolności zusu dla samozatrudnionych dajac jakieś zwolnienia, które nikt nie chce. No wszystko zrobią, byle smyczy nie pouścić i nie dać młodym ludziom alternatywy dla gówno-etatu na 3 zmiany w fabryce smrodu. Niemiec nie musi płacić 1500-2000
@Njal: byloby wspaniale, ale zobaczymy jak faktycznie wyjdzie. Okaze sie przy budzecie sporo, np co do podnoszenia 500+ etc.

Osobisice marzy mi sie powrot do polityki prowadoznej przez PO po 2007, tyle ze duzo bardziej liberlanej swiatopogladowo i z wiekszym uniezaleznieniem od KK. Zobacyzmy jak wyjdzie.
powrot do polityki prowadoznej przez PO po 2007


@Aster1981: Polityka ciepłej wody w kranie, Tusk was rucha bez gumy ale przynajmniej napluł w otwór.

Jesteście kompletnie nie poważni, tak jak napisałem wyżej do zielonki, nasrają wam na łeb a wy będziecie zadowoleni.

Mi akurat zależy najbardziej na związkach parterskich, jak to zrobią to już i tak lepiej jak było przez ostatnie 16 lat ale to nie znaczy że mam siedzieć i
@Njal

Jak to było?

1. Opozycja nie ma najmniejszych szans w wyborach
2. Nikt nie pójdzie za Tuskiem
3. Opozycja na pewno nie dogada się w sprawie paktu senackiego
4. Opozycja na pewno nie będzie miała wystarczająco mandatów, aby rządzić
5. Pis wygrał, zaraz utworzą nowy rząd
6. No dobra, pisowcom brakuje mandatów, ale na pewno zaraz przeciągną kogoś z opozycji
7. Ok, nie udało się, ale opozycja na pewno nie dogada
@Njal: ale to jest to czego oczekuje a nie nasranie. Nasrac to by mi chceili wlasnie jakies Zandbergi z komuszymi zapedami.
Takze zdecydowanie mamy inne oczekiwania. Ja licze na jak najmocniejsze sciecie socjalu i wlasnie odbudowe gospodarcza panstwa.

Ale tez wlasnie zmiany liberalizujace w kwestii aborcji czy zwiazkow etc. Tu juz z invitro pokazuja ze ida w dobrym kierunku.
@GdybymMialGitare:

1. Opozycja nie ma najmniejszych szans w wyborach


Nie powiedziałem.. nigdy.

2. Nikt nie pójdzie za Tuskiem


Również nie powiedziałem, chociaż miałem nadzieje, niestety poszedł, trudno się mówi.

3. Opozycja na pewno nie dogada się w sprawie paktu senackiego


Nawet nie Wykopie nikt tak nie pisał.

4. Opozycja na pewno nie będzie miała wystarczająco mandatów, aby rządzić


No i prawie że prawda, przecież ta koalicja ma łącznie z 10 partii
@Njal: Socjaldemokracja jako czesc koalicji moze byc, problem mam do typowych komuszkow. Oni koniec koncow okazuja sie proruskimi/komunistycznymi zdrajcami. Co oznacza ze dla mnie sa po prostu wrogami, ja dla nich rowniez. Nie mam sklonnosci samobojczych by ich wspierac.

Takze bardzo sie ciesze ze PO sie tak silnie zliberalizowalo i wchlonelo spora czesc elektoratu lewicy.
@Njal No broń grzecznie pisowców sekciarzu. Twój pan szmatecki uronił właśnie łzę wzruszenia xd

Co prawda za 4 dni uroni łzy z innego powodu, ale nie ma co wyprzedzać faktów xd

Możesz dalej negować rzeczywistość, tak jak robiliście to przez 8 lat towarzyszu. Jak widać, skończyło się to bardzo dobrze xd