Wpis z mikrobloga

#wojna
#ukraina
#rosja

Wpis o śmierci Ukraińca, który z Polski wyjechał do ojczyzny, by walczyć z kacapami i zginął.
Dla człowieka o normalnej moralności - bohater, który pojechał bronić niewinnych ludzi przez kacapskim barbarzyństwem.

Co pisze ta bystrzejsza, liberalniejsza i bardziej empatyczna część wykopowego prawactwa?

oddał życie, żeby nadal urzędnicy tego kraju na każdym szczeblu mogli brać łapówki i rozkradać państwowe mienie xDDD warto było xD


Odpisałem na to:

No, lepiej było się poddać. Dla mieszkańców Buczy skończyło się super. W sumie kogo obchodzą masowe egzekucje, tortury, gwałty, skoro ktoś bierze łapówki, prawda? Nie ma o co walczyć.

Miałem cię za lepszego człowieka.


I co usłyszałem?

chłopie, zwizualizuj - wyjechałeś z folwarku oligarchów, bo wiesz że się tam żyć nie dało. Wszystko przeżarte korupcją, układami, mafią, złodziejstwem i niesprawiedliwością. Nagle doznajesz olśnienia: „tak, za to warto umrzeć” xD Litości.


Podkreśliłem najważniejsze fragmenty.
Oświeconego, inteligentnego, dobrze zarabiającgo prawaka w wieku 30+ TO BAWI. To jest UBAW PO PACHY.
Bo wiadomo, na bank idiota jeden jechał bronić oligarchów.
I nie ważne, że może zobaczył dziecko, wrzucone do dołu, ze związanymi dłońmi i z dziurą po pocisku w głowie?
Może zobaczył, jak skatowanemu chłopakowi obcinają genitalia, by następnie wlec go za samochodem?
Może zobaczył, jak rozbawione r0syjskie zwykłe chłopaki obcinają błagającemu o litość młodemu człowiekowi głowę, tępym nożem, a potem się śmieją, że nie mogą się doczekać, aż pokażą film dowódcy?
Może zobaczył zdjęcia z teatru w Mariupolu, gdzie na schron pełen cywilów celowo zrzucono bombę?
Może zobaczył zdjęcia z którejś z katowni na okupowanych terytoriach i uznał, że nie może biernie tego obserwować?
Może poznał historię porwanej dziewczyny, którą zgwałcono brutalnie i zamordowano, a ciało wrzucono do rowu?

Nie. To nie jest warte rozważenia.
A wiecie czemu?
Bo by o czymś takim pomyśleć, trzeba posiadać ELEMENTARNĄ empatię i moralność. Tak, nawet psychopata, ale dobrze wychowany, poczuje przynajmniej oburzenie, bo będzie wiedział, że na Ukrainie ma miejsce rażąca niesprawiedliwość.
Ale nie polski wzorowy obywatel. Dla niego to co napisałem wyżej to materiał do głośnego śmiechu. No bo jak to tak? Ludzi mordują i ktoś jest tym poruszony? Kogoś rusza, że po wielogodzinnej sesji tortur obcinają jakiemuś randomowi genitalia? No przecież to śmiechu warte. XD

Jak ja się wami prawaki brzydzę.
  • 30
@harold97:

siedzą tu zamiast bić się za ukrainę


O, kolega też prawak?
Strach przed śmiercią i okaleczeniem?
Strach przed zostawieniem dzieci bez ojca, żony bez męża?
Miałeś kiedyś w życiu taką sytuację, że śmierć była realistyczną opcją?
Ja miałem.
I nawet nie wyobrażasz sobie, jak dręczy człowieka myśl, że jak umrze, to osoby, które kocha, będą przez niego cierpieć.
Bo sama śmierć nie wydawała się straszna. Nie wtedy, gdy ma się
typ uciekł z ciepłej posadki w urzedzie bo nawrzucali mu do gara jakiś farmazownów o patriotach

dla mnie to on był polakiem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@harold97: Istnieją setki tysięcy powodów, by walczyć. Co rozumiesz przez "patriotyzm"? Czy serio myślisz, że np. Kurdowie i Syryjczycy walczyli z ISIS z "patriotyzmu"? Czy może walczyli, bo państwo islamskie miało w planach część wymordować, część zniewolić i wykorzystać, a reszcie
@Pantokrator ale oni #!$%@? się za oligarchów i polityków którzy mają ich w dupie xD gdyby tka nie było to nawet wojna by się nie zaczęła bo by zalatwiali wszystko dyplomatycznie.

Tak samo w Polsce, jest #!$%@?, posłowie sobie załatwili immunitety, nie biorą ich do wojska a ciebie zwykły szaraku Polaku? pójdziesz.zdychac za polityków i ich dzieciaków na wakacjach. Gościu, ogarnij ten pusty łeb. Dla polityków jesteś cyferka w Excelu.

Gdy politykom
@Pantokrator: Na wykopie ogólnie jest cała masa ludzi którzy przy każdej okazji wypisują że nigdy nie broniliby ,,bolzgi" czy ,,polszy" a patriotyzm i państwa narodowe to twory do zaorania, więc nie wiem czego się spodziewałeś.