Wpis z mikrobloga

Cześć!

Niedawno zakupiłem mieszkanie z rynku pierwotnego wraz z miejscem postojowym w podziemnym garażu. Niestety moja wina, nie dopytałem wcześniej jak wygląda sprawa odladzania dość stromego zjazdu do tego garażu. W sobotę ledwo wyjechałem po szklance, inni sąsiedzi się ześlizgnęli do środka (na szczęście bez uszkodzenia auta).
Odpowiedź jaką dostałem od zarządy budynku była taka, że zjazd nie jest ogrzewany a usługa odśnieżania jest tylko pon-pt 8-16...

Jakie są w tym momencie dostępne opcje? Na pewno wymaga to konsultacji we wspólnocie, ale jakie mamy możliwości? Wykupienie serwisu odśnieżania 24/7? Wyposażenie zjazdu w podgrzewanie (czy jest to wykonywalne?)? Może chociaż dodanie zadaszenia? Nie wiem ile z tych rzeczy jest możliwych, gdy blok jest na gwarancji dewelopera.

#budownictwo #parking #motoryzacja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@morrthal możecie się zrzucić na podgrzewanie, wyfrezować rowki w betonie ułożyć kable grzejne podłączyć do gniazdka na które założyć osobny licznik na który każdy się rzuci. trzeba jeszcze ustalić kiedy ma się to wlaczac. Czy ręcznie czy automatycznie. ewentualnie przy tym liczniku dać przekaznik który to włącza tylko w weekendy tylko w dzień i tylko jak jest na minusie na dworze. trochę się postaraj i da się zrobić.
  • Odpowiedz
@morrthal: niech sypia piachem lub solą. Swoją drogą możecie się zrzucić na podgrzewanie podjazdu, jak się podzieli na wszystkich mieszkańców to pewnie wyjdzie po kilka stówek. Ale jak znam życie to część się nie zrzuci bo nie ma samochodu lub ma 4x4 i podjeżdża bez problemu xD
  • Odpowiedz