Wpis z mikrobloga

#psychologia #zdrowie
Jest ktoś psychologiem i by mi wytłumaczył takie zachowanie? Zrobiłem sobie test na depresje i wyszedł wynik "objawy ciężkiej depresji". Jak wynik pokazał się na ekranie to uśmiechnąłem się i powiedziałem "o #!$%@?" xd Jak to wytłumaczyć że ucieszyła mnie smutna rzecz?
  • 3
@Mwv6: uwielbiam gdy wystandaryzowane testy diagnostyczne wykonywane skrupulatnie na kliencie przez przeszkolonego specjalistę po 5 letnich studiach magisterskich przegrywają z darmowymi prostymi i przyjemnymi testami internetowymi na depresję. gdybyśmy jeszcze takie testy mieli na adhd, inteligencję, autyzm i podobne to w ogóle nie musielibyśmy chodzić do specjalistów . oh wait, mamy takie internetowe i mierzą one... no właśnie:)
@Mwv6: nie będąc psychologiem, wielu ludzi nie ma świadomości swoich szczególnych cech osobowych i psychologicznych, oczywiście należy porównać wiele testów, co zauważyłem, że te testy zazwyczaj nie mają skali liniowej, czyli łatwo w nich uzyskać wysokie wyniki, a niewielkie zmiany w tych już wysokich wynikach bardzo zmieniają nastrój, czyli przykładowo w teście dass 21 jak masz 15/21 punktów to czujesz się bardzo mocno lepiej (skala cały czas wskazuje na ciężką depresję)