Wpis z mikrobloga

Włączyłem dopiero parę razy #rdr2 , jestem na pewnie absolutnym początku gdzie dopiero co minęła pierwsza zima i mamy ten pierwszy obóz i jak na razie to tak średnio to widzę xD Nie rozumiem na razie z czego wynika taki duży hype na tą grę. Wszyscy zachwycają się klimatem, to że gra wygląda super albo tym że koniowi kurczą się jajka czy że ciało znika po paru dniach i zostają kości ale jak dla mnie to gra jest aż za bardzo realistyczna z tym że można się przegrzać, trzeba zmieniać ubrania, prać, jeść itd. Czytałem przed chwilą komentarz że im większy realizm w grach tym gra się gorzej i coś w tym jest.

Grałem w Wiedźmina 3 i tam jak dla mnie było idealnie pod tym względem gdzie robiło się zadania, zwiedzało świat itd. ale nie musiałem się przejmować że mi Geralt zmarznie xD No ale dam jeszcze szansę i trochę pogram. Może jednak na końcu stwierdzę że to gra wszechczasów ale na razie się nie zapowiada xD

  • 9
@Rst00: ja jestem w tej grze niewiele dalej niż Ty. Mi się bardzo podobała ale od kilku miesięcy w nią nie gram bo nie mam ochoty xD Z tymi ubraniami to tak naprawdę nie ma dramy. Starczy, że będziesz miał dwa zestawy ciuchów, jeden na sobie drugi przy koniu i jak wyskoczy powiadomienie to zmieniasz i tyle.
@Rst00: Przecież zmiana ubrania to dwa kliknięcia. XD Poza tym, jaka kurde "pierwsza zima"? Przecież tam się zmienia jedynie krajobraz a nie pora roku. W górach zimno i śnieg, w dolinach wiosna/lato.
@tomaszk158: mi na razie tak średnio ale może też dlatego że ja nie jestem wielkim fanem westernów i w ogóle tych czasów. No ale rozumiem że komuś może się to podobnać. No i właśnie wiesz, trochę to irytujące bo z jednej strony "przecież zmiana ubrania to dwa kliknięcia" ale z drugiej to czemu w takim razie postać nie robi tego sama? xD Dla mnie po prostu taka mechanika to zapchaj dziura
@Rst00:

gdzie w takim razie ten super realizm nad którym się wszyscy spuszczają?


Jest masa takich rzeczy. To, że Arthur musi poczekać aż urosną mu włosy żeby barber mu #!$%@?ł jakiś imicz, cały mechanizm tropienia zwierzyny od pułapek po kierunek wiatru z którym niesie się zapach, wspomniany przez Ciebie rozkład ciał, pozyskiwanie futer w zależności w jaką część ciała trafiłeś zwierze i jak je transportowałeś. Długo by wymieniać
No ale jak pora roku się nie zmienia to gdzie w takim razie ten super realizm nad którym się wszyscy spuszczają? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Rst00: Zdecyduj się najpierw co ci przeszkadza. XD Super realizm? Nie wiem, moim zdaniem nie jest super realistycznie pod wieloma względami i całkiem realnie pod innymi. To gra, nie życie. Inaczej by trzeba było się odlewać co jakiś czas.
Poza tym brak
@tomaszk158: no spoko tylko wiesz, ja jestem prosty gracz, Wiedźmin mi się pod tym kątem podobał że tam gdzie trzeba było to był prosty. Tu piszesz że np. kierunek wiatru ma znaczenie, że w zależności jak trafiłeś zwierzę to różne "coś" można z nich pozyskać to są niby fajne mechanizmy ale pewnie na dłuższą metę irytujące. No ale nie narzekam, zobaczymy jak będzie dalej.

@HuGho nie no, to mi nie przeszkadza
No dobra, piszesz "żyć w grze" ale z tego co czytałem wcale nie ma jakiejś dużej ilości questów pobocznych więc co w takiej grze robić?


@Rst00: Jeździć na koniu, polować na zwierzynę i dosłownie "żyć" zwiedzając różne miejsca. ;-)
Poważnie, to sandbox. Robisz co chcesz w granicach gry. Są acziki do zdobywania, rzeczy do kolekcjonowania. Na "durne" łowienie ryb przeznaczyłem więcej czasu niż na niejedną inną grę. Ale nie każdego to