Wpis z mikrobloga

Jest w qgisie jakaś możliwość zmienienia koloru wszystkich narysowanych punktów na raz? Jak je dodawałem, to przydzielało mi losowe kolory, a wtedy nie miało to dla mnie znaczenia, bo potrzebowałem to tylko potem w GPS wrzucić. Teraz chce zrobić z tych punktów ładną mapkę i trochę nie chce mi się 140 razy klikać zmianę koloru.
Prosiłbym w miarę łopatologicznie, bo jestem raptem lekko jasnozielony w qgisie (samouk).
#gis #qgis
  • 9
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Ogólnie to tak słowem wstępu - jeśli masz jakieś dane, które opisują to samo, to trzymaj je na jednej warstwie i dodawaj tej warstwie atrybuty żeby odróżnić potem obiekty od siebie na poziomie atrybutów, a nie całej warstwy - to jest GIS, a nie CAD.
Teraz opcje masz dwie, albo mergujesz wszystkie warstwy do jednej: Wektor -> Narzędzia zarządzania danymi -> Złącz warstwy wektorowej i ustawiasz styl na jednej
  • Odpowiedz
  • 0
@Drmscape2: Zmergowałem po prostu. Tylko parę punktów będę musiał dorobić, nie wiem czemu.

Geneza pliku wygląda tak, że te każdy z tych punktów to była lokalizacja ustawienia fotopułapki w lesie podczas badań do doktoratu. Rozstawiało to kilka osób w kilka zjazdów. Każdy ze swoim sprzętem i swoim zestawem punktów. Robione było to trochę w biegu czasami, bo czasu mało było. Może stąd te brakujące punkty. A teraz trzeba wyniki tych
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: no to to jest idealny scenariusz, żeby trzymać punkty na jednej warstwie, a te C11, C10, C9 itd. trzymać jako wartość w polu tekstowym np. o nazwie "oznaczenie_fotopulapki". Dodając nowy punkt edytujesz wtedy tylko tę jedną warstwę - prosto i przejrzyście.
  • Odpowiedz