Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Chcę kupić #zloto , zależy mi na tym aby było to anonimowe na tyle na ile się da.
Wg. prawa przy jednorazowym zakupie do 15k EUR mogę podać dowolne dane, a sprzedawca nie ma prawa wymagać ode mnie dokumentów. A co jak będę chciał kiedyś to złoto sprzedać? Nie wyjdzie im po numerach certipacka etc. że nie ja jestem właścicielem, tylko ukradłem to złoto? Do takiego złota dostaje się paragon z nr. seryjnym sztabki, czy inaczej to wyglada? Bo w internecie wszyscy sobie lekką ręką piszą że można podać dowolne dane, ale pytanie co jak się chce to złoto w oficjalnym kanale (mennice? sklepy?) sprzedać?

#inwestycje #inwestujzwykopem #pieniadze #inwestowanie #finanse



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: a tak naprawdę to co ci za różnica czy kupisz anonimowo, czy nie? Od sprzedaży złota i tak nie musisz płacić podatku (zakładając, że będziesz trzymać dłużej niż pół roku, a pewnie będziesz bo inaczej to przecież sensu nie ma).
@Krupier niby masz rację, tylko wyobraź sobie, że wchodzi dekret że każdy obywatel ma sprzedać złoto dla dobra ojczyzny pod groźbą kary więzienia. Jak da się coś zrobić anonimowo to lepiej tak robić.
tylko wyobraź sobie, że wchodzi dekret że każdy obywatel ma sprzedać złoto dla dobra ojczyzny pod groźbą kary więzienia.


@Chandox:

- "Sprzedałem już, sorki."
- "Zgubiłem, sorki."
- "Ukradli mi #!$%@? #!$%@?!"

¯\(ツ)/¯
@mirko_anonim: kupić anonimowo żaden problem. Sprzedać również. Jak chcesz to sprzedać u handlarza np. tavex to spisują z tobą umowę kupna sprzedaży i musisz pokazać dowód. A czy będziesz mieć paragon czy nie to nikogo to nie interesuje, mogłeś dostać po dziadku. I nie kupuj sztabek tylko monety 1oz