Wpis z mikrobloga

Jak się okazuje niestety nie dam rady zmienić baterii w Fenix 5+ - Garmin proponuje mi na wymianę na taki sam za 800 zł. Pomyślałam, że jednak może mogę się szarpnąć na coś do max 2 tysie nowszego w ratach, ale z tego co widzę na rynku świń sytuacja bez zmian? Czy wyszło coś ciekawego od tego czasu?

Potrzebuje multisportowego zegarka do #rower #gory #plywanie spacerów, kardio i siłownia. Najlepiej jakby nie był dotykowy, musi mieć możliwość płatności zegarkiem, długi czas pracy na baterii (aktywności na GPS 10-12h). Jestem skazana tylko na Fenix 7? Widziałam coś takiego jak Epix, ale chyba Amoled trochę dyskwalifikuje czas pracy na baterii :/ #garmin albo może coś innej firmy #polar ? #sunnto
  • 24
@Konkol ile działa aktualnie bateria? Wymiana w serwisie garmina może się okazać opłacalna, bo nowy zegarek będzie miał 2 lata gwarancji i jest szansa że dostaniesz nowszy model(np 6pro) jeżeli 5 im się skończyły. Co różnic pomiędzy epixem a fenixem, weź pod uwagę, że ten pierwszy jest tylko w jednym rozmiarze u nie ma weesji s i x.
  • 0
ile działa aktualnie bateria?


@WuERA: 2-3 dni, dodatkowo zaczęły mi skakać procenty - więc niepokojący objaw. Tylko jaka gwarancja, że 5+ im się skończyły xD
@Konkol: jesli nie chcesz wymieniac u tego goscia baterii to tak:

Garmin to chyba najlepszy wybor bo znasz srodowisko i w gc masz all dane.
Wiec celowalbym w 955, lub 255 (nie ma map) ma za to wersje s.
Ewentualnie fenix 7 / 7s.

Coros pace 3 jako budzetowa opcja majaca wszystko za 1200.

Suunto vertical z amazonu/olx za 1400zl, lub lepiej suunto race za 2000zl.

Polar nie ma nic sensownego
@Konkol: to prawie to samo co fenix tyle ze w innej obudowie. Sa roznice jak multiband, troche inaczej soft zrobiony ale to juz kwestia potrzeb i dokladnosci co kto chce.
Sugeruje porownywac na stronie garmina i chyba aktywnynadgarstek.pl ma tez jakas tabelke.

Oczywiscie dcrainmaker.com to mekka recenzji i porownywania i w sumie chyba od tego powinnas zaczac, zeby sprawdzic co ci najbardziej przypasuje.
  • 0
@abc3: już mam ustawione powiadomienia :D Tydzień temu były fajne ceny, ale wtedy nie zdawałam sobie aż tak sprawy z problemu, dopiero w tym tyg zaczęło odpindalać
  • 0
@rozowy_dzban: znowu problem z dostępnością 6, a zależy mi na ratach, zobaczę, nie piekli mi się, zwykle po nowym roku taki sprzęt ogarniałam, bo były promocje kolejne :)
sama właśnie planuje zakup i wciąż się waham między 6pro a 7, bo właśnie jest 6 jest mniej dostępna szczególnie w wersji koperty s bo pozostałe są za duże na mój nadgarstek


@rozowy_dzban: Mam Garmina 6 pro i jest spoko ale mapy to sie wiecznosc laduja, no i nawigacja fizycznymi przyciskami jest troche meczaca, takze pewie teraz bym bral 7 a z drugiej strony garmin 7 kosztuje dwa razy tyle. Wszystko
@AMBIWALENTNYPSIUR: 6pro używałam i mi pasuje, chce uniknąć dotykowego ekranu bo teraz mam taki i często podczas włączonej aktywności potrafię sobie przez przypadek ją wyłączyć i nawet tego nie zauważam.
Ogólnie zegarka potrzebuje do biegania, pływania, wspinaczki wysokogórskiej, wspinaczki na panelu i turystyki górskiej.