Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kiedyś staże były przeznaczone dla studentów, jako pierwsze doświadczenie komercyjne... Teraz wymagają pięć lat doświadczenia w branży. A niby nie ma kryzysu.

#programista15k #praca #pracait #pracbaza #heheszki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kiedyś staże były przeznaczone dla studentów,...

źródło: Screenshot-20231203-130135-Linked-In

Pobierz

Czy jest kryzys w IT?

  • Tak 40.2% (49)
  • Jak najbardziej 28.7% (35)
  • Jeszcze jak 31.1% (38)

Oddanych głosów: 122

  • 13
@mirko_anonim:

Pisałem już o tym ale napisze jeszcze raz:

- powrót pracy hybrydowej (prawie każdy Dev z którym gadam mówi mi że firma w której pracuje zaczęła uprawiać politykę powrotów do hybryd, biur)
- napływ programistów ze wschodu, idzie to zauważyć
- recesja
- informatyka jako domyślny kierunek studiów w Polsce od dobrych 5 lat
- rozpędzona machina bootcampow od 2017 roku :D
- rzesze ludzi z innych zawodów przebrazanżawiajacych się
- informatyka jako domyślny kierunek studiów w Polsce od dobrych 5 lat


@exori_vis: chyba od 15 lat.

@mirko_anonim bo ludzie wchodzili w latach 2021/2022 gdzie było ogromne ssanie na IT i im się wydaje, że zawsze tak było a to nie prawda. Wcześniej przed 2019 rokiem nie było tak kolorowo aby wejść do tego świata ( chociaż może trochę lżej niż teraz ). Z 2 strony przed 2019 rokiem aby mieć
@exori_vis jak mnie #!$%@? takie gadanie ludzi, którzy nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Informatyka na tcsie czy na uw to niezwykle wymagające kierunki, zdecydowanie cięższe niż lekarski, czy prawo. To nie jest zakuć, zdać i zapomnieć, że musisz nauczyć się 1000 nazw w dwóch językach i zdane XD. Na uj/uw pierwszy SEMESTR zdaje 1/5 osób, która się dostała. Nie wiem skąd w społeczeństwie takie degradowanie poziomu trudności tych studiów. Wbijcie
@relationbrewingarea źródło takie, że wiem o tym z pierwszej ręki, bo jestem na jednej z tych uczelni. Rok temu gdyby nie przeskalowany próg zdawalności z jednego z przedmiotów, to zdałoby pierwszy semestr 5 osób. Tak 5 osób z 90-100 osób. Finalnie zdało około 20-23. Oczywiście warunków na 1 semie nie ma, nie zdajesz, #!$%@?. Nie wiem jak jest na polibudach, mówię tu o uj/uw.
@Ap-maokai-abuser: równiez potwierdzam, info z pierwszej ręki. Z tym 1/5 zdawalnoscia to trochę odleciałeś ale jeśli jesteś kumaryny absolwentem chociażby UW to faangi same do ciebie przychodzą z ofertami pracy
@Ap-maokai-abuser: Ty serio myślisz, że informatyka to cięższe studia niż lekarski xD ?
To, że są wysokie progi wynikają z ilości chętnych.
Na leku nie możesz zakuć, zdać i zapomnieć. Aby być lekarzem i zdać egzamin lekarski musisz to w miarę mieć poukładane w głowie.

Nie mówię, że infa to łatwe studia ale psstt.. zdradzę Ci tajemnicę, na np. elektronice i telekomunikacji masz też kilka przedmiotów z hardcorową matematyką i fizyką.
@Testujezycie XD, wlaśnie napisałem zestaw argumentów, a to, że ty nic z nich nie chcesz zrozumieć to już jest twój problem. I tak oczywiście tak myślę, tym bardziej, że lekarzem jesteś takim samym po fryczu i po WUMIE. A kończąc infe na fryczu, a na uw jesteś kimś zupełnie innym na rynku pracy.
Ps. Na medycyne są wyższe progi niż na infe :)