Wpis z mikrobloga

Orientujecie się może, czy jest w Polsce jakaś uczelnia, która oferuje studia drugiego stopnia w zakresie:
Inżynier aplikacji i systemów chmurowych / DevOps?

Chciałem przedłużyć sobie status studenta - inżynier mi całkowicie wystarcza, ale jak już mam płacić jakiemuś żakowi za status, to wolę sobie #!$%@?ąć magistra, z dziedziny, która w jakiś sposób mnie interesuje. Szukam w necie takich kierunków, ale są bardzo rzadkie. Najbardziej interesowałoby mnie to w oparciu o AWS (jeśli już coś znajduje to jest to na Azurze - bo wiadomo licencja z Microsoftem), no ale jeśli jest ktoś w stanie coś polecić dobrego, co będzie nawet na Azure to z chęcią bym sobie obczaił.

#informatyka #it #studia #studbaza #devops
  • 9
@Yakooo to brzmi jak typowy kierunek podyplomowki ale one nie dają statusu studenta. Jeśli chcesz iść na magisterkę to tylko informatyka i musisz sprawdzić przedmioty w calym toku studiow. Im więcej devopsowych rzeczy tym lepiej ale z innymi też się będziesz musiał uzerac
@Yakooo: żakowi ani innym szkołom policealnym typu cosinus nie płacisz za status ucznia (słuchacza), a studia podyplomowe z devopsowania, gwarantuje Ci, że nie nauczysz się tam więcej niż jest w ścieżkach certyfikacji danego cloud providera xd
@Yakooo: pierwsze słysze, sam chodziłem do cosinusa i żaka przez 4 semestry tylko żeby mieć status studenta i nie trzeba było chodzić, wystarczyło raz na jakiś czas przyjść i wpoisać sobie obecności na stare zajęcia. a jak się nie chodziło, to wyrzucali Cie, ale potem zapisywałeś się na nowo i tak w kółko xD zresztą mam znajomych, którzy dalej tak robią i w życiu nie słyszałem żeby ktoś złotówke na te
@Yakooo: raczej nie znajdziesz takich studiów magisterskich, bo to zagadnienie typowo inżynierskie. Mało tam nauki. Może przy okazji jakichś specjalności z sieci pojawi się jeden czy dwa powiązane przedmioty.
@Yakooo: Też szukałem coś w tym stylu ale nic nie ma takiego. Chyba kadra ucząca nie ogarnia takich rozwiązań.

najdziesz takich studiów magisterskich, bo to zagadnienie typowo inżynierskie. Mało tam nauki.


@djmentos: Jakby na inżynierce było dużo nauki. Wydaje mi się nie po prostu nie kadry do ogarniania tak w miarę nowych rzeczy.
@lentilek: szkoda, bo jak już mam "inwestować" w coś czas, to fajnie byłoby uderzyć w coś co rzeczywiście Cię interesuje ;v

Nie chcę mi się znowu marnować czasu na jakieś pierdoły z bazami danych itd, które już dawno mam przerobione.
@lentilek: chodziło mi o to, że studia magisterskie to studia typowo naukowe (uzyskujesz tytuł naukowy), inżynierskie - zawodowe. Dlatego na studiach inzynierskich jest więcej praktyki, a na magisterskich - więcej teorii. Nie miałem na myśli ilości materiału do zapamiętania.

A że w chmurze nie ma nic odkrywczego ponad to, co dowiedzieć można się na studiach inzynierskich, to i nie ma takich kierunków.
@Yakooo: No mi się nie chce marnować czasu na typowe programowanie w Javie, czy w C++ oraz męczyć się w tym.
Szkoda że nie ma studiów typowo w tym kierunku co piszesz. No ale jak znajdziesz to napisz.